Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy Tłumacz Migam

Menu główne

Gaudeamus Igitur tarnogórskich studentów po raz 15!

Drukuj stronę
Drukuj

– Pandemia uświadomiła nam wagę dwóch słów, do których wcześniej nie przykładaliśmy większej uwagi: bycie razem – mówiła dziś, podczas rozpoczęcia 15. już roku akademickiego Tarnogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, prezes stowarzyszenia Magdalena Latacz. Uroczyste Gaudeamus Igitur zabrzmiało w murach Kompleksu Zamkowego w Starych Tarnowicach.

Członkowie stowarzyszenia odgrywający fragment "Moralności Pani Dulskiej". Dwie kobiety siedzą przy stoliku a przed nimi kobieta w dużym, czerwonym kapeluszu i mężczyzna w garniturze.

Był czas na cieszenie się towarzystwem, którego brak seniorzy nadrabiają nieustająco, póki pozwala na to sytuacja epidemiologiczna. Była też okazja do pochwalenia się ostatnimi sukcesami sportowymi uniwersytetu odniesionymi podczas XIII Międzynarodowej Olimpiady Sportowej – „Trzeci wiek na start” na Stadionie Śląskim. Był też temat przewodni spotkania – moralność, a wraz  z nim spektakl wyreżyserowany jak zwykle przez Henrykę Borkowską-Szmatloch, będący fragmentem „Moralności Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej oraz wykład poświęcony temu tematowi wygłoszony przez profesora Marka Wójtowicza. 

A nade wszystko, jak podczas każdej uroczystości organizowanej przez UTW, była lawina ciepłych słów i życzeń kierowanych do studentów. Złożyli je: Izabela Domogała z Zarządu Województwa Śląskiego, poseł Tomasz Głogowski, reprezentanci powiatu: wicestarosta Sebastian Nowak i przewodniczący Rady Powiatu Przemysław Cichosz, studenci z zaprzyjaźnionej bytomskiej uczelni oraz jak co roku burmistrz Arkadiusz Czech, który nie opuścił chyba żadnej inauguracji na tarnogórskiej uczelni.

– Tym razem posłużę się cytatem Izaaka Newtona, który mawiał: co wiemy – to kropelka, czego nie wiemy – to ocean. A więc zanurzamy się po raz piętnasty w otchłań oceanu! Spokojnych pływów i pomyślnych wiatrów – życzył studentom burmistrz. 

A my do tych życzeń dołączamy! 

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.