Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy Tłumacz Migam

Menu główne

Tomasz Pąchalski we władzach Polskiego Związku Pływackiego!

Drukuj stronę
Drukuj

Tomasz Pąchalski, tarnogórski trener pływania I klasy, związany z Parkiem Wodnym wychowawca wielu medalistów i rekordzistów w pływaniu, został wybrany wczoraj (26.09.) członkiem prezydium zarządu Polskiego Związku Pływackiego. W nowych władzach organizacji będzie pracował z nowo wybraną na funkcję prezesa PZP Otylią Jędrzejczak.

– Nowe władze związku powołane zostały na okres od wczoraj do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku. To bardzo ważny okres – zajmować będziemy się m.in. przygotowaniem 100-lecia obchodów związku oraz ostatecznym wyjaśnieniem nieprawidłowego zgłoszenia polskich pływaków na Igrzyska w Tokio – mówi Pąchalski. – Po okresie pandemii ruszyły też imprezy krajowe i międzynarodowe w pływaniu, przed nami między innymi Pływackie Mistrzostwa Świata w Abu Zabi. Czeka nas więc dużo pracy – dodaje.

Polski Związek Pływacki jest organizacją sportową założoną w 1922 roku, zrzeszająca zawodników, trenerów oraz działaczy polskiego pływania, mająca na celu organizowanie i prowadzenie współzawodnictwa w sporcie pływackim, a także reprezentowanie polskiego sportu pływackiego w krajowych i międzynarodowych organizacjach sportowych.

W nowych władzach Polskiego Związku Pływackiego znaleźli się także inni  przedstawiciele z terenu Śląska: Marek Jabczyk, który został wiceprezesem ds. szkolenia oraz Marek Witkowski – przewodniczący komisji rewizyjnej. 

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.