Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

40 historycznych postaci w Gwarkowskim Obchodzie

Drukuj stronę
Drukuj

Najważniejszym wydarzeniem corocznych Gwarków jest „Pochód gwarkowski”. Kolorowy korowód wędruje najważniejszymi ulicami Tarnowskich Gór, a aktorzy wcielający się w swoje role prezentują wybrane osoby historyczne związane z tym miastem. W tym roku ze względu na pandemię, wydarzenie zostanie zaprezentowane w mniejszej skali. Na tarnogórskim rynku widzowie będą mogli podziwiać m.in. Króla Jana III Sobieskiego, Marysieńkę, Sedlaczka oraz Gwarków. Tegoroczny Obchód Gwarkowski to spotkania z historycznymi postaciami przechadzającymi się po Rynku i w jego okolicy, spotkacie je w godzinach od 13:00 do 18:00.

Grupa osób przebranych w stroje historyczne, na schodach Tarnogórskiego Centrum Kultury.
Postaci, które spotkacie na mieście to: Król Jan III Sobieski i Maria Sobieska, Skarbnik, chłop Rybka z rodziną, burmistrz Jakub Gruzełko, Magdalena Janiczkowa, burmistrz Stanisław Szymkowicz z żoną, Pani Goske, Jan II Opolski, Jerzy Hohenzollern, Herold miejski, Starszy Kopacki, Gwarkowie, Grupa mieszczan, Król August III Mocny, Hrabina Anna Konstancja Cosel (hrabina Hoym), Grupa Redena, Fryderyk Wilhelm II, Johann Wolfgang Goethe, Józef Wybicki, Julian Ursyn Niemcewicz, Dr Robert Koch, Dr Paul Wossidlo, Profesor Carl Wernicke Johann Sedlaczek (wraz z rodziną), Guido Henckel von Donnesmarck, Blanka de Pavia.

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.