Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy Tłumacz Migam

Menu główne

Z Tarnowskich Gór na Hel, a potem do Gdyni – wpław

Drukuj stronę
Drukuj

18 kilometrów w wodzie o temperaturze około 18 stopni, 13 zawodników i zawodniczek w sztafecie plus jeden płynący cały dystans, kolejnych 15 osób sztabu, około pięciu godzin na przebycie całej trasy. Tak w skrócie wygląda plan na przebycie trasy Hel-Gdynia, jaki wyznaczyli sobie w ramach akcji #TarnowskieGóryPłynąPrzez Morze” młodzi zawodnicy MKS Park Wodny Tarnowskie Góry.

Start zaplanowano na sobotę (24 lipca) rano.
– Płyniemy żeby promować miasto, ale i zdrowy tryb życia, zdrowie podeście do wody, bezpieczne pływanie, przy okazji jedynie chcemy sprawdzić swoje umiejętności – mówi Tomasz Pąchalski, trener MKS, który wspólnie z zawodnikami zaprezentował dziś „plan jazdy”, który ziścić ma się już w ten weekend.
– Nastawienie jesteśmy superpozytywne – jesteśmy cały czas w trybie treningowym, dopiero co przyjechaliśmy z mistrzostw Polski – mówią zawodnicy, wśród których znalazły się dwie dziewczyny. Wszyscy mają od 12 do 18 lat, osiągnięcia w zawodach na basenach oraz pierwsze sukcesy w tzw. „open water”.
– Czego nam życzyć? Pogody, mało meduz i towarzystwa fok – one pomagają podkręcać tempo – mówią pływacy.
Trasa sztafety nawiązuje do najsławniejszych Polskich Maratonów Morskich rozgrywanych w latach 70-tych i 80-tych poprzedniego stulecia. Przepłynięcie będzie zabezpieczone specjalnie wynajętą łodzią z 2 ratownikami WOPR na pokładzie oraz z wszelkimi niezbędnymi pozwoleniami wymaganymi do pływania na trasie HEL- GDYNIA.
Start odbywa się z plaży głównej w miejscowości Hel. Meta mieści się na plaży w Gdyni Babie Doły, w okolicach “Torpedowni”.
Głównym partnerem projektu jest Miasto Tarnowskie Góry.
Więcej o wyzwaniu na wydarzeniu.

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.