Z czterech kółek na dwie nogi – Tarnowskie Góry

Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Z czterech kółek na dwie nogi

Drukuj stronę
Drukuj

Stowarzyszenia: Na Zdrowie oraz Heartujemy zapraszają na spotkanie osób, które chcą zmienić spojrzenie na niepełnosprawność. W programie: pokaz nowoczesnych metod rehabilitacji oraz psa asystenta osoby niepełnosprawnej, prezentacja sportów na wózkach, wystawa fotograficzna oraz forum dyskusyjne na temat problemów osób niepełnosprawnych w naszym mieście. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą niedzielę 11 lipca w Parku Miejskim obok Muszli. Start o 9.00.

Życie po wypadku, w trakcie choroby nabiera innego znaczenia i mimo pewnych ograniczeń może stać się pełniejsze i  bardziej wartościowe. Tylko wystarczy uwierzyć w swoją moc motywacji i radość z życia. 

Na spotkaniu poznacie ludzi, którzy zmieniając swoje życie mogą być inspiracją również dla Was, m.in. Magdę Wrodarczyk, która dzięki nowoczesnym metodom  rehabilitacji i determinacji fizjoterapeutów, po 10 miesiącach po złamaniu kręgosłupa i niedowładzie kończyn dolnych, zaczęła samodzielnie stawiać pierwsze kroki. 

Spotkać będzie można się także z członkami drużyny rugby na wózkach, którzy obecnie są mistrzami Polski i mają apetyt na więcej. Oni też kiedyś zmuszeni byli usiąść na wózku a teraz sportowa pasja stała się sensem ich życia. Organizatorzy zapraszają także do oglądnięcia wystawy fotografii dr Jerzego Rybickiego „niePEŁNOSPRAWNI”, który sam tracąc wzrok wykonał  portrety ludzi niepełnosprawnych, którzy, uczynili ze swego życia inną jakość.

Będzie można również postrzelać z łuku, albo pokonać na wózku tor przeszkód aby udowodnić sobie i innym że największe bariery są jedynie w naszym umyśle…

Zaplanowano również pokaz umiejętności psa asystenta osoby niepełnosprawnej oraz ich wzruszającą więź. 

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.