Menu główne

Cztery medale Mistrzostw Polski juniorów dla naszych pływaków

Drukuj stronę
Drukuj

Od 1 do 4 lipca na 50 metrowej pływalni Aquasfera w Olsztynie odbywały się Mistrzostwa Polski juniorów 14-letnich w pływaniu. W zawodach udział wzięło 674 zawodników ze 168 klubów z całej Polski, w tym pięcioosobowa reprezentacja pływaków z Tarnowskich Gór. W składzie naszego zespołu wystąpili Antonina Baron, Paweł Proszowski, Erik Major, Maciej Boryczka i Kacper Wieczorek.

Trener z czterema zawodnikami na tle basenu

Nasz zespół wywalczył łącznie 14 finałów krajowego czempionatu, które zostały okraszone czterema medalami, w tym indywidualnie Erika Majora srebro na dystansie 50 metrów stylem klasycznym, srebro na dystansie 200 m stylem dowolnym oraz brąz na dystansie 200 m stylem zmiennym. Ponadto srebrny medal wywalczyliśmy również w wyścigu sztafetowym 4×200 m stylem dowolnym, w składzie  Erik Major, Maciej Boryczka, Kacper Wieczorek i Paweł Proszowski.

Paweł Proszowski uplasował się indywidualnie w pięciu finałach na dystansach 800 m stylem dowolnym, 400m stylem zmiennym, 200 m stylem zmiennym, gdzie otarł się o podium i zajął czwartą pozycję oraz 200 m stylem motylkowym i 1500 m stylem dowolnym.

Na poziomie finał Mistrzostw Polski plasował się również Maciej Boryczka w konkurencji 800 m stylem dowolnym.

Ponadto nasza sztafeta 4×100 m stylem dowolnym w składzie Major, Proszowski, Boryczka, Wieczorek wywalczyła 6 miejsce w kraju.

Osiągnięte rezultaty pozwoliły na zajęcie dziewiątego miejsca w klasyfikacji klubowej Polskiego Związku Pływackiego. Jednocześnie jest to 1 miejsce wśród wszystkich klubów startujących z województwa Śląskiego, stanowi to również świetny prognostyk na dalszą część sezonu letniego w której zawodnicy wezmą udział w Mistrzostwach Polski w pływaniu na wodach otwartych.

Trenerami prowadzącymi grupę są Tomasz i Sławomir Pąchalscy.