Blisko 800 zawodników na starcie Bike Atelier MTB Maraton! – Tarnowskie Góry

Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Blisko 800 zawodników na starcie Bike Atelier MTB Maraton!

Drukuj stronę
Drukuj

Fani kolarstwa górskiego mieli w niedzielę 18 czerwca swoje święto w Tarnowskich Górach – dzięki Bike Atelier MTB Maraton. To jedna z najpopularniejszych tego typu serii w Polsce. Tarnogórska edycja zgromadziła blisko 800 uczestników, który rywalizowali na czterech dystansach – najdłuższy to 78-kilometrowa rywalizacja na trasie PRO. Do tego zawody na krótszych trasach i rywalizacja dla dzieci.

Grupa rowerzystów na trasie maratonu

Debiut Tarnowskich Gór w Bike Atelier MTB Maratonie

Tegoroczny Bike Atelier MTB Maraton to aż 10 edycji. W jednej z najpopularniejszych tego typu serii w Polsce startują zarówno amatorzy, jak i traktujący ściganie jako sposób na życie, w tym m.in. aktualni mistrzowie Polski. Wydarzenie po raz pierwszy gościło w Tarnowskich Górach, start i meta zostały zlokalizowane na terenie Parku w Reptach.

– Nie spodziewaliśmy się tak dużej frekwencji, ale bardzo się z tego powodu cieszymy. Już wcześniej promowaliśmy miasto przez sport, a atutem Bike Atelier MTB Maratonu jest fakt, że biorą w nim udział mieszkańcy, każdy może wystartować – komentuje Piotr Korab, naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta w Tarnowskich Górach.

Błotna rywalizacja na czterech dystansach

Uczestnicy mogli wybierać wśród kilku dystansów, dopasowując swoje umiejętności do przygotowanych przez organizatorach ścieżek. Najdłuższy dystans PRO – to aż 78 kilometrów. Najszybciej do mety dojechali tu Sandra Adamczyk (Orion Art Stal Team) oraz Wojtek Halejak (JBG-2 Cryospace).

Na najliczniejszym dystansie HOBBY zwyciężyli Katarzyna Kowalska-Pac (Reanimacja Rowerowa – Akademia Synergii) oraz Oliwier Machura (CST Accent MTB Team), tutaj trasa liczyła 41 kilometrów. W obu przypadkach nie brakowało jednak błota, które pozostawiły po sobie ulewne deszcze, co z całą pewnością nie ułatwiało rywalizacji.

– Nie spodziewałem się, że wrócę tak ubłocony, ale lubię te warunki. Trasa mi się podobała, wymęczony, ale szczęśliwy – komentuje jeden z uczestników.

Wielu debiutantów wybrało dystans MINI o długości 19 kilometrów, na tej samej trasie można było również wystartować rodzinnie w ramach rywalizacji FAMILY. Tutaj najmłodsi mierzyli się z MTB wspólnie z opiekunami. W ramach końcowej klasyfikacji poznaliśmy również najlepszych zawodników mieszkających na terenie Tarnowskich Gór.

Wyścigi dla dzieci

Niemal setka dzieci wzięła udział w wyścigach KIDO, które towarzyszyły głównej rywalizacji Bike Atelier MTB Maratonu. Tu liczyła się dobra zabawa, a wynik to sprawa mniejszej wagi.

Startowali zarówno najmłodsi na rowerkach biegowych, jak i starsi, próbujących swoich sił ze ściganiem.

W ramach strefy KIDO można było również wziąć udział w rywalizacji przygotowanej przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach, ucząc się jednocześnie zasad obowiązujących na ulicach.

– My jako organizatorzy jesteśmy bardzo zadowoleni a zawodnicy z tego co słyszałem, wypowiadają się również bardzo pozytywnie. Myślę, że w Tarnowskich Górach będziemy chcieli gościć co roku – podsumowuje Dariusz Leśniewski z Bike Atelier MTB Maratonu.

Pełne wyniki można znaleźć na stronie www.bikeateliermaraton.pl

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.