Votum zaufania i absolutorium dla burmistrza! – Tarnowskie Góry

Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Votum zaufania i absolutorium dla burmistrza!

Drukuj stronę
Drukuj

Po wysłuchaniu raportu o stanie miasta za 2020 rok burmistrz Arkadiusz Czech uzyskał dziś od radnych Rady Miejskiej votum zaufania. Radni przyjęli także absolutorium z wykonania budżetu za miniony rok. Rok 2020 był rokiem pandemii, zmniejszonych dochodów do budżetu miasta w związku z niższymi wpływami z podatków oraz ulgami dla przedsiębiorców. – To był bardzo trudny rok, więc tym bardziej dziękuję Państwu za votum zaufania – mówił burmistrz podczas dzisiejszej sesji.

Widok na Rynek miasta Tarnowskie Góry z lotu ptaka

Udało nam się przetrwać całkiem nieźle. Zrealizowaliśmy budżet wart blisko 364 mln zł. Wydatki majątkowe wyniosły 33,3 mln zł. Skończyliśmy budowę strefy gospodarczej, a sprzedaż uzbrojonych nieruchomości przy ul. Polnej – wniosła do budżetu 5,5 mln zł. Podpisaliśmy 6 umów na budowę centrum przesiadkowego i dróg rowerowych. Osiągnęliśmy poziom 97,6%  kwestii skanalizowania miasta. Zlikwidowaliśmy 500 kopciuchów poprzez termomodernizację budynków miejskich i przyłączenia do CO. Sfinalizowaliśmy rewitalizację osiedla w Sowicach. Zaplanowaliśmy kolejne 7,5 mln na Program Ograniczenia Niskiej Emisji. Kontynuowaliśmy rewitalizację starówki. Znaleźliśmy się na 26 miejscu wśród 235 gmin miejskich w Rankingu Finansowym Samorządu Terytorialnego w Polsce za 2019 rok. Realizowaliśmy także 17 projektów dofinansowanych ze środków zewnętrznych na kwotę powyżej 180 mln zł (dofinansowanie do nich to ponad 140 mln zł). 48 mln zł otrzymaliśmy z UE, Metropolii, WFOŚ, rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Złożyliśmy 33 wnioski o kolejne dofinansowania z funduszy unijnych i krajowych. 

To tylko niektóre z zadań realizowanych w 2020 roku – szczegóły Raporcie o stanie miasta – https://www.bip.tarnowskiegory.pl/m,6337,2021-r.html?page=1

Pliki do pobrania

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.