#RozliczPITwTG: nowym Suzuki Swift odjechał pan Tymon! – Tarnowskie Góry

Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

#RozliczPITwTG: nowym Suzuki Swift odjechał pan Tymon!

Drukuj stronę
Drukuj

Ma dopiero 19 lat. Jest absolwentem Salezjańskiego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Tarnowskich Górach. Pierwszy podatek musiał rozliczyć, bo zarobił pieniądze na praktyce w jednej z tarnogórskich przychodni weterynaryjnych. Z tego powodu marzy o studiach w tym właśnie kierunku. Teraz jego miejscem zatrudnienia jest kawiarnia w GCR. Pierwszego dnia pracy – dokładnie w Dzień Dziecka – odebrał telefon z informacją, że wygrał samochód. Odpowiedział, że właśnie zaczął pracę, aby na auto oszczędzić. Tymon Kasprzak dziś odjechał z tarnogórskiego Rynku nowiutkim hybrydowym Suzuki Swift. To główna nagroda w zorganizowanej po raz pierwszy przez Urząd Miejski loterii – #RozliczPITwTG

Finał loterii PITowej w Tarnowskich Górach - na fotografii laureat z nagrodą w postaci samochodu Suzuki Swift

Przypomnijmy, w przygotowanej przez Urząd Miejski, przy udziale firmy Gratifica, loterii udział wzięło 3778 mieszkańców. Łączna pula nagród w konkursie wynosiła ponad 85 tys. zł. Do wygrania było łącznie 15 nagród, a najcenniejsza z nich, czyli hybrydowy samochód Suzuki Swift był wart aż 53 tys. brutto. Do zdobycia były także dwa rowery elektryczne EcoBike Cortina 17′, trzy konsole do gier Xbox X, cztery tablety Samsung Galaxy Tab A7 oraz pięć voucherów do Parku Wodnego w Tarnowskich Górach. Gmina Tarnowskie Góry poza nagrodami ufundowała także podatek od nagród.

 

Tymon Kasprzak po swój nowiutki pojazd zgłosił się już z rejestracją i ubezpieczeniem. 

– Prawo jazdy już posiadam. Do pracy mam blisko więc pewnie będę do niej docierał autem tylko  w deszczowe dni. Mogę za to pojechać gdzieś dalej – mówił niezwykle szczęśliwy zwycięzca loterii. 

Co z pozostałymi nagrodami? Rowery elektryczne EcoBike Cortina 17′ trafiły do Agaty Kopeć i Anieli Kalagi. Konsole do gier Xbox X wygrali: Wioletta Podobińska, Adam Wikarek i Marek Dreszer. Właścicielami tabletów Samsung Galaxy Tab A7 zostali: Zofia Franuschik-Kadzioch, Anna Wrobel, Paweł Trzeja oraz Marek Wystemp. Vouchery do Parku Wodnego w Tarnowskich Górach otrzymali: Mieczysław Wiatr, Maciej Sienko, Marcin Brol, Agnieszka Nieora i Edyta Beśka. 

– Pomysł loterii powstał po to, żeby zwiększyć udział mieszkańców Tarnowskich Gór w podatku PIT, który dociera do gminy. Te 38 procent udziału w podatku od osób fizycznych to bardzo ważna pozycja w dochodach gminy. Z tych pieniędzy utrzymujemy szkoły, przedszkola, z tego budujemy drogi i tak dalej – mówił burmistrz miasta Arkadiusz Czech. Ponieważ Tarnowskie Góry prężnie się rozwijają – wielu mieszkańców, którzy sprowadzili się do Tarnowskich Gór korzysta już z naszych usług, ale nie wpisuje jeszcze w swoim rozliczeniu miejsca zamieszkania – czyli Tarnowskich Gór. Żeby ten błąd szybko naprawić zorganizowaliśmy loterię, która zamierzamy powtarzać w latach następnych. Tym, którzy w tym roku nie wygrali nagrody mówię – nic nie straciliście – a rok następna loteria – zapewnił. 

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.