– Zamiast do szkoły jeździliśmy po lesie i osiedlu – przyznali uczniowie klasy 7c ze strzybnickiej podstawówki, którzy odebrali nagrody postaci zestawów lamp, bidonów i zapięć i z rąk dyrektor Jolanty Lukawskiej i Krzysztof Siwego, szkolnego koordynatora akcji. W Strzybnicy nagrodzonych było 10 uczniów.
– Po lesie jeździło się zdecydowanie najlepiej – przyznali uczniowie z Rept Śląskich, gdzie wyróżnienia na nagrody z rąk Aleksandry Matei, szkolnej koordynatorki odebrało 34 młodych rowerzystów.
W Pniowcu pod okiem Bożeny Szlązok na rowerach, hulajnogach i rolkach do szkoły jeździli uczniowie klas 1-3. Klasy starsze ze względu na zdalne nauczanie postawić musiały na wycieczki rowerowe popołudniu. Tam nagrodzonych zostało 43 uczniów.
Kolejna edycja, w której Tarnowskie Góry drugi rok z rzędu biorą udział obok 32 innych gmin z całej Polski, już za rok!
SP 13 Strzybnica
I miejsce:
Madzia Kocot
Natalia Paś
Julia Wróbel
Zofia Woźniczka
Agata Pietrucha
Jakub Adamski
Emilia Sogórska
Hanna Konat
Olek Kocot
II miejsce:
Emilia Łysik
ZSP 2 Pniowiec
I miejsce:
Przedszkole
Krupa Zuzanna
Hajduk Julia
Hajduk Kinga
Fraj Daniel
Klasa I
Krupa Eliza
Kubanek Mikołaj
Kluza Filip
Płonka Krzysztof
Klasa III
Kubanek Mateusz
Krupińska Karolina
Kupka Wojciech
Pietrzyk Oliwier
Klasa IV
Nawrocka Natalia
Klasa V
Szmajda Kamil
Ćwieląg Małgorzata
Pietrzyk Fabian
II miejsce:
Przedszkole
Krupińska Magda
Krupińska Lena
Prudlak Barbara
Klasa I
Kaliszewski Gabriel
Klasa II
Czura Jakub
Hawrylicz Zuzanna
Franke Wiktor
Klasa III
Bursig Laura
Zielonka Weronika
Klasa V
Zielonka Julia
Siwy Olivier
Klasa VII
Pilc Kacper
Dzieciaszek Jakub
III miejsce:
Przedszkole
Wyrwa Maja
Szołtysik Pola
Klasa I
Fronczek Maria
Kandora Natalia
Klasa IV
Niespor Magdalena
Jaruszowiec Milena
Szołtysik Filip
Nosiadek Mateusz
Klasa V
Przybycin Julia
Klasa VI
Burczyk Maja
Głuszczak Łukasz
Jagosz Michał
Klasa VII
Kluza Paweł
Siwy Nikodem
ZSP 3 Repty
I miejsce:
Klasa 0a
Białas Franek
Kapek Jan
Kopytko Ksawery
Mikołajczyk Zosia
Więzik Martyna
Wysypoł Tymoteusz
Labus Ewa
Klasa I a Kurzacz Mateusz
Klasa II b Bujara Magdalena
Klasa III b Kurzacz Marlena
Klasa IV a Bąbka Emilia
Burkert Liliana
Klasa VI b Kurzacz Marcel
Klasa VII b Rudalska Weronika
II miejsce:
Klasa 0 a
Borszcz Martyna
Syma Milena
Wałek Magdalena
Wałek Natalia
Klasa II a Mrozek Kamila
Klasa III a Wiśniewski Filip
Klasa IV a Kołek Zuzanna
Klasa V a Mikołajczyk Maja
Uptas Bartosz
Klasa VI a Barto Konrad
Klasa VI b
Czaja Igor
Mrozek Milena
Klasa VII b
Sukiennik Maciej
III miejsce:
Klasa 0 A Piekarczyk Szymon
Klasa I a Krzemień Krzysztof
Klasa IV b
Biwo Jakub
Głogowska Emilia
Klasa VI a Lukoszek Julia
Klasa VII b
Krus Szymon
Makioła Hanna