Letnia czytelnia na Osadzie Jana! – Tarnowskie Góry

Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Letnia czytelnia na Osadzie Jana!

Drukuj stronę
Drukuj

3 budki bookcrossingowe pojawiły się wczoraj na Osadzie Jana. Do każdej trafiło po 8 książek. To inicjatywa przewodniczącego Zarządu Dzielnicy – Stefana Wrodarczyka. Budki wykonali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10. Placówka pomogła również w zgromadzeniu książek. Budki, nazwane przez Radę Dzielnicy Osada Jana Letnią Czytelnią, pięknie ozdobiła Justyna Miełgieś – Jeziorska, która jest członkinią tego gremium. Montażem zajęli się pracownicy Spółdzielni Mieszkaniowej Gwarek.

Przewodniczący Rady Dzielnicy Osada Jana - Stefan Wrodarczyk z drewnianą skrzynką z książkami w środku..
– Często bywam w Wiśle i tam podpatrzyłem pomysł. Ludzie korzystają z takich książkowych budek, czytają na ławeczce lub zabierają pozycje do domu. Druga sytuacja, która mnie zainspirowała to znalezienie jakiś czas temu przy śmietniku stosiku dziecięcych książek, które mogłyby służyć nie jednej jeszcze osobie. I tak zrodziła się koncepcja, bowiem na dodatek sam bardzo dużo czytam – mówi Stefan Wodarczyk. – Mamy książki o bardzo różnej tematyce i bez względu na wiek każdy znajdzie coś dla siebie. Mam nadzieję, że ta inicjatywa umili czas mieszkańcom Osady Jana – dodaje.
Budki znajdziecie w 3 lokalizacjach:
➡ przy placu zabaw (ul. Kolorowa)
➡ koło hotelu dla owadów
➡ na skwerze przy ul. Kopernika
Bookcrossing to niekonwencjonalna forma popularyzowania książek i czytelnictwa poprzez nieodpłatne ich przekazywanie metodą „podaj dalej”. Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych, jak również na specjalnie przeznaczonych do tego celu półkach (stoliki, regały, gabloty, biblioteczki plenerowe), po to, by znalazca mógł je przeczytać i znów puścić w obieg. Działania te mają na celu stworzenie przez czytelników swoistej globalnej biblioteki, bez żadnych ram instytucjonalnych, opłat czy kart bibliotecznych.
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.