Drugi koncert organowy w konwikcie online – Tarnowskie Góry

Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Drugi koncert organowy w konwikcie online

Drukuj stronę
Drukuj

Drugi z tegorocznych koncertów online da Tomasz Soczek. W programie utwory m.in. Bacha i Buxtehudego. Start o godz. 19.00.

Drugi koncert organowy w konwikcie online - Tomasz Soczek - infografika
Program koncertu, który będzie dostępny na kanale youtube Urzędu Miejskiego w Tarnowskich Górach
Dieterich Buxtehude (1637-1707)
  • Praeludium in e BuxWV 142
Johann Sebastian Bach (1685-1750)
  • Preludia chorałowe z
    Kolekcji NeumeisteraHerr Gott, nun schleuss den Himmel auf  BWV 1092Ach Herr, mich armen Sünder BWV 742
  • Preludium i fuga A-dur BWV 536
Tomasz Soczek (*1990)
  • Partita chorałowa na temat pieśni O, Boże, dzięki Ci składamy (improwizacja)
Georg Muffat (1653-1704)

Toccata decima z Apparatus musico-organisticus

Johann Sebastian Bach (1685-1750)
  • Trio G-dur BWV 1027a
  • Preludium i fuga D-dur BWV 532

TOMASZ SOCZEK jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, gdzie ukończył studia magisterskie w klasie organów prof. dra hab. Juliana Gembalskiego i dra hab. Witolda Zabornego. Kształcił się również u doc. Jaroslava Tůmy na Wydziale Muzycznym Akademii Sztuk Scenicznych w Pradze.

Drugi koncert organowy w Konwikcie - Pan Tomasz Soczek

W 2020 roku uzyskał na katowickiej Akademii stopień naukowy doktora sztuki. Jest laureatem kilku międzynarodowych i krajowych konkursów organowych, m.in. III Międzynarodowego Konkursu Organowego im. Alexandra Goedicke w Moskwie (II nagroda i nagroda specjalna), III Międzynarodowego Konkursu Organowego im. Jana Kucharskiego w Łodzi (II nagroda), XVIII Międzynarodowego Konkursu Organowego im. Petra Ebena w Opavie (II nagroda), II Międzynarodowego Konkursu Organowego im. Kurta Boßlera we Freiburgu (III nagroda), V Międzynarodowego Konkursu Organowego im. Daniela Herza w Brixen (III nagroda).

Został dwukrotnym stypendystą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz laureatem nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia w twórczości artystycznej. Jako solista i kameralista występuje na festiwalach muzycznych w Polsce i za granicą. Obecnie pracuje na stanowisku asystenta na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Pełni także funkcję organisty klasztoru oo. Karmelitów Bosych w Krakowie, gdzie podjął inicjatywę organizacji cyklu koncertów organowych pod tytułem „Karmelitańskie Spotkania z Muzyką Organową”.

 


Kolejne koncerty 4 lipca i 1 sierpnia.

Więcej o festiwalu tutaj.

 

Poprzedni koncert:

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.