Bezpieczne wakacje – Tarnowskie Góry

Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Bezpieczne wakacje

Drukuj stronę
Drukuj

Podczas tegorocznych wakacji w mieście półkolonie dla dzieci przygotowały wszystkie szkoły podstawowe. Będą się one odbywać podczas pierwszych dwóch tygodni letniego wypoczynku, z wyjątkiem Szkoły Podstawowej nr 3, w której zajęcia zaplanowano na pierwsze dwa tygodnie sierpnia. Na Hali Sportowej gmina przewiduje w sierpniu organizację 4 turnusów półkolonii. Atrakcje wakacyjne planują także miejskie instytucje kultury, głównie Tarnogórskie Centrum Kultury oraz Wydział Kultury, Turystyki i Promocji Miasta.

Damskie nogi na hamaku na tle drzew.

TCK na czas wakacji przygotowało warsztaty dla dzieci w ramach „Akcji Lato w Mieście”, jak również „Śniadania na lufcie” w dzielnicach miasta oraz kino objazdowe – szczegóły na stronie instytucji:  https://tck.net.pl. 

Urząd Miejski przygotował Śniadania na polanie (11 i 25 lipca oraz 8 i 22 sierpnia), Pchle Targi (24 lipca i 21 sierpnia), kino samochodowe przy AIG, spektakle w ramach Teatralnego Parkowania, wyścig rowerowy Bike Atelier (18 lipca), Barbórkę w środku lata, akcję zwiedzania kościołów. 

Oprócz tego, by letnie atrakcje były ciekawe miasto dba również o to, by były bezpieczne. Policja jak co roku prowadzić będzie działania prewencyjne, w szczególności pod kątem wypoczynku osób nieletnich, zaplanowano także akcję „Kręcimy bezpieczeństwo nad wodą” oraz wizytę funkcjonariuszy w TCK w ramach warsztatów na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W działania policji i Urzędu Miejskiego włączy się jak zawsze Straż Miejska, która na uwadze mieć będzie zalew w Pniowcu i inne miejsca letnego wypoczynku.

Jak co roku zgłaszać można do kontroli autokary wycieczkowe. Kontrola pojazdów odbywać będzie się przed wyjazdami wakacyjnymi przy Hali Sportowej. 

Telefony kontaktowe:
– oficer dyżurny policji (całodobowo) – 47 85 342 66
– Wydział Ruchu Drogowego. 47 85 342 90 lub 47 85 342 98 do godz. 15.30

Adam Mrugacz, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska informuje z kolei, że zostały przeprowadzone przeglądy wszystkich miejskich placów zabaw i aktualnie trwają naprawy.  Powstaje też park tematyczny MBanku przy ul. Morcinka, który będzie dodatkową atrakcją.  

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.