Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Luzowanie obostrzeń przyspiesza

Drukuj stronę
Drukuj

– Zdecydowaliśmy dokonać pewnych drobnych korekt związanych z planem na maj, przyspieszamy otwarcie kin, teatrów, filharmonii, instytucji o około jeden tydzień na 21 maja – mówił dziś premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej. Premier zapowiedział też zmiany dla branży sportowej i restauracji.

Poglądowe zdjęcie dziecka w maseczce

Przesunięto otwarcie kin, teatrów i instytucji kultury na 21 maja z 29 maja. Przyspieszone zostało także otwarcie kin, teatrów, filharmonii, instytucji kultury o jeden tydzień – na 21 maja”. Zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem instytucje kultury będą mogły działać od 15 maja jedynie na świeżym powietrzu. Termin powrotu do sal był wyznaczony na 29 maja. Premier zapowiedział skrócenie tego okresu do 21 maja.

Premier powiedział też, że zmianie ulegnie termin odmrażania klubów fitness i restauracji. Branża sportowa zostanie ponownie otwarta 28 maja, a nie 29. Dzień wcześniej także będzie można zjeść w restauracjach.

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.