Kultura on-line: TCK zaprasza – Tarnowskie Góry

Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Kultura on-line: TCK zaprasza

Drukuj stronę
Drukuj

Co w tym tygodniu w TCK? Wydarzenia muzyczne on-line oraz wystawa w Galerii PRZYTYK.

Kultura Online - TCK Zaprasza - obrazy na wystawie

12 maja, godz. 19:00
kierunek MUZYKA: Eurowizja 2021 (odc. 14)

Na zbliżającym się kolejnym spotkaniu muzycznym subiektywnie ocenimy jakość tegorocznych propozycji muzycznych, wskażemy faworytów i opowiemy jak tegoroczna edycja, której gospodarzem są Niderlandy będzie przebiegać. Spotkanie odbędzie się tradycyjnie na kanale TCK na YouTube.

Więcej informacji: https://tiny.pl/rv9cq
Wydarzenie na Facebooku: https://tiny.pl/rv9wz

13 maja, godz. 19:00
ZaGrajmy w TCK

Pod okien instruktora uczestnicy warsztatów będą mieli okazję poznać zasady gier Warhammer 40 000 oraz Age of Sigmar, pomalować figurki do gier oraz mając do dyspozycji trzy makiety terenu zagrać w gry. Wydarzenie odbędzie się stacjonarnie w TCK przy ul. Jana III Sobieskiego 7.

Więcej informacji: https://tiny.pl/rv9cg

W Galerii Przytyk w TCK dostępna jest z kolei pierwsza część wystawy „Nauczyciele i nie tylko”.

Wystawa „Z archiwum tarnogórskiego plastyka”
Galeria Przytyk w Tarnogórskim Centrum Kultury

W tym roku Zespół Szkół Artystyczno-Projektowych w Tarnowskich Górach obchodzi jubilesz 15-lecia. W Galerii Sztuki Współczesnej PRZYTYK w TCK od 7 do 25 maja 2021 można będzie oglądać pierwszą część wystawy ZSAP „NAUCZYCIELE I NIE TYLKO”. Przedstawiony zostanie dorobek nauczycieli uczących przedmiotów artystycznych i projektowych w ZSAP w Tarnowskich Górach. Będą to autorskie prace realizowane w wielu dziedzinach: fotografii, malarstwa, grafiki, rzeźby, w tym również ceramicznej. Odwiedzający wystawę zobaczą instalacje przestrzenne oraz wiele innych ciekawych atrakcji inspirujących zarówno uczniów, ale również szeroką publiczność do kontaktu ze sztuką, także poza murami naszej szkoły.

Wystawa Nauczycieli otwiera cykl imprez towarzyszących obchodom szkoły oraz zapowiada kolejną bardzo ciekawą wystawę „DYPLOMY I NIE TYLKO”, która dostępna będzie w terminie 28.05.–20.06.2021 również w Galerii Sztuki Współczesnej PRZYTYK w TCK. Podczas trwania ekspozycji będzie można prześledzić dzieje absolwentów naszej szkoły w kontekście ich wczesnej twórczości, czyli prac przygotowanych w ramach realizacji dyplomowych w naszej szkole.

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.