Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Twoje pieniądze wracają do Ciebie! Zobacz na co przeznaczane są Twoje podatki!

Drukuj stronę
Drukuj

My mieszkańcy mamy wpływ, jak rozwija się nasze miasto. Rozliczając podatki w miejscu zamieszkania zwiększamy budżet na inwestycje. Tymczasem swój podatek dochodowy (PIT) w Tarnowskich Górach rozlicza tylko 84% mieszkańców (powiększa to budżet gminy o ogromną kwotę blisko 84 mln zł). Gdyby podatek rozliczyło w mieście 100 % mieszkańców – wpływy do budżetu miasta wyniosłyby o 15 mln więcej niż dotychczas i byłoby to aż 99 mln zł! Co mogłoby powstać z brakujących 15 mln zł? Rocznie: 7 km dróg, 7 km chodników, 6 km ścieżek rowerowych, 4 nowe place zabaw, 30 nowych lamp ulicznych, 2 nowe obiekty sportowo-rekreacyjne, 25 nowych miejsc parkingowych. Po raz kolejny udostępniamy Państwu specjalną stronę https://nacoidamojepieniadze.pl/budzet-miasta/tarnowskiegory/2021 Wyliczycie dzięki niej, ile Waszych pieniędzy zasili w 2021 roku budżet gminy, a przede wszystkim, na co i w jakiej kwocie pieniądze te zostaną przeznaczone.

Widok na Rynek w Tarnowskich Górach z lotu ptaka

Twój podatek PIT w 38,23% trafia do miejscowości, którą wskazujesz w zeznaniu podatkowym. Idą m.in. na budowę szkół, placów zabaw, dróg czy obiektów sportowych. Dzięki nim nasze miasto się rozwija. 

Podatek dochodowy od osób fizycznych stanowi 22,3 % wszystkich dochodów Tarnowskich Gór. W 2021 roku z tego tytułu do gminy wpłynie blisko 84 mln zł. Zbliżona kwota – prawie 80 mln zł przeznaczonych zostanie w tym roku na zadania inwestycyjne. Pieniądze z podatków przeznaczane są również na szkoły i przedszkola, ochronę środowiska, transport, administrację publiczną, pomoc społeczną, gospodarkę mieszkaniową, kulturę fizyczną, ochronę dziedzictwa narodowego i inne miejskie zadania. Sprawdźcie to na stronie: https://nacoidamojepieniadze.pl/budzet-miasta/tarnowskiegory/2021

Rozliczając się z Urzędem Skarbowym wskaż w zeznaniu podatkowym jako miejsce zamieszkania miasto Tarnowskie Góry (niezależnie od miejsca zameldowania).

Twoje podatki wrócą do Ciebie! No i możesz wygrać samochód i inne cenne nagrody w naszej loterii: https://www.pitwtg.pl

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.