#TGMural: wpłynęło aż 50 projektów! – Tarnowskie Góry

Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

#TGMural: wpłynęło aż 50 projektów!

Drukuj stronę
Drukuj

Aż 50 ofert wpłynęło na konkurs pt. #TGMural organizowany przez UM. Planowana lokalizacja muralu to ściana budynku obok parkingu wybudowanego po byłych zakładach odzieżowych Tarmilo, przy ul. Opolskiej 5. Zwycięzcę i najlepszy projekt poznamy do końca maja!

50 projektów TGMuralu - infografika

– Cieszy nas tak ogromne zainteresowanie konkursem. Jesteśmy bardzo ciekawi nadesłanych projektów, jednakże zgodnie z regulaminem, otwarcia kopert dokonamy dopiero podczas spotkania komisji konkursowej, które z powodu pandemii odbędzie się w formule on-line – mówi Piotr Korab, naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w 3 etapach:

  • Etap 1: projekty konkursowe zostaną ocenione przez Komisję Konkursową pod kątem walorów artystycznych. Głównymi kryteriami oceny będą; pomysłowość, estetyka, oryginalność, nawiązanie do tematu przewodniego, jakim jest historia miasta i praca gwarków. Każdy z członków Komisji przyzna każdej zakwalifikowanej do konkursu pracy do 1 do 5 punktów. Do drugiego etapu przejdą 3 prace, które otrzymają największą liczbę punktów. Zakończenie I Etapu konkursu nastąpi do dnia 30 kwietnia 2021 r. 
  • Etap 2: zakwalifikowane w ramach Etapu 1 prace zostaną ocenione w internetowym głosowaniu za pośrednictwem miejskiego serwisu internetowego www.tarnowskiegory.pl Projekt, który w głosowaniu internautów uzyska największą liczbę głosów otrzyma 15 punktów, drugi w kolejności – 10 punktów, trzeci w kolejności – 5 punktów. Realizacja 2 Etapu konkursu nastąpi w terminie: 30 kwietnia 2021 r. – 15 maja 2021 r.
  • Etap 3: trzy finałowe prace ocenione przez internautów ponownie trafią do Komisji Konkursowej. Każdy z członków Komisji przyzna od 1 do 5 punktów każdej z finałowych prac. O ostatecznym wyniku konkursu zdecyduje suma punktów otrzymanych przez dany projekt na etapach – drugim i trzecim.Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi do 30 maja 2021 r. Zwycięzca otrzyma nagrodę w postaci 10 tysięcy złotych, a jego praca ozdobi ogromną ścianę w centrum Miasta Gwarków – miasta, którego pogórniczej zabytki znajdują się na prestiżowej liście UNESCO!
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.