Targowisko zostanie przeniesione tymczasowo w nowe miejsce – Tarnowskie Góry

Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Targowisko zostanie przeniesione tymczasowo w nowe miejsce

Drukuj stronę
Drukuj

Po długim weekendzie, 4 maja, w związku z planowaną przebudową placu targowego oraz układu ulic Królika i Szymały zamknięte zostanie targowisko przy ulicy Królika i Dolnej. Tymczasowy plac targowy zostanie przeniesiony na ul. Cebuli czyli na boisko za Liceum im. Stefanii Sempołowskiej i Zespołem Szkół Medyczno-Chemicznych.

Targowisko w nowym miejscu - infografika
W czasie przebudowy placu rozpocznie się także przebudowa budynku przy. ul. Królika 20, gdzie docelowo znajdzie się zaplecze socjalne dla handlujących.
– Na tymczasowym targowisku trwają jeszcze prace przygotowawcze, utwardzanie terenu, wkrótce na miejscu pojawia się sanitariaty, kosze na śmieci, dostęp do wody oraz oznakowanie – mówi Piotr Machura, naczelnik miejskiego Wydziału Gospodarki Miejskiej dodając, że przenosiny w pierwszej kolejności zostały uzgodnione z handlowcami.
Razem ze znakami na starym placu targowym ustawione zostaną tablice informujące o trasie dojścia do targowiska tymczasowego, przygotowane są już także ulotki informacyjne.
 
Zachęcamy wszystkich mieszkańców naszego miasta do odwiedzenia nowego miejsca przypominając o stosowaniu zasad bezpieczeństwa: zachowaniu dystansu, dezynfekcji rąk oraz noszeniu maseczek.
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.