Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Zaprojektuj figurę gwarka!

Drukuj stronę
Drukuj

Kolejny konkurs przed nami! Szukamy wykonawcy projektu dziewiątej rzeźby gwarka! Osiem gwarków zdobi już nasze miasto. To projekty Norberta Jastalskiego, Alojzego Niedbały i Jerzego Liska. Pora na dziewiątą figurę! Kto ją zaprojektuje? Zapraszamy do udziału w konkursie na „Opracowanie modelu rzeźby postaci tarnogórskiego gwarka, która zlokalizowana zostanie na skwerze przy ul. Kościelnej w Tarnowskich Górach jako element małej architektury”.

infografika- srebrna figura Gwarka z lampką górniczą - żółte tło

Organizator za zajęcie 1 miejsca w konkursie przewidział nagrodę pieniężną w wysokości  3 000 zł brutto. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 15 maja 2021 r. Konkurs ma na celu wyłonienie najlepszego modelu rzeźby postaci tarnogórskiego gwarka, na podstawie którego docelowo wykonana zostanie i posadowiona w Tarnowskich Górach na skwerze przy ul. Kościelnej powiększona metalowa rzeźba.

Charakter rzeźby nawiązywać powinien do historii oraz związanych z wydobyciem rud srebra i ołowiu tradycji miasta, w szczególności do pracy tarnogórskich gwarków. Konkurs skierowany jest do osób pełnoletnich – w szczególności: uczniów i studentów szkół artystycznych, artystów rzeźbiarzy, pracowni artystycznych. 

Zwycięzcę konkursu poznamy do 30 czerwca. 

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu i do zgłaszania propozycji. 

Przypominamy, że dotychczasowe gwarki posadowione są w centrum miasta (na Krakowskiej, w Rynku, koło dworca autobusowego, na Kaczyńcu i ul. Opolskiej ) oraz w dzielnicach: w Reptach Śląskich, Bobrownkach Śląskich oraz w Starych Tarnowicach.

Pliki do pobrania

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.