Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa „Śląsk” z Tarnowskimi Górami

Drukuj stronę
Drukuj

Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe mają zostać powołane do budowy osiedli z mieszkaniami na wynajem dla osób o umiarkowanych dochodach. Inwestycje mają być realizowane przez gminy przy wsparciu Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa i Krajowego Zasobu Nieruchomości. Tarnogórska Rada Miejska wyraziła na ostatniej sesji zgodę na wejście do spółki oraz na złożenie wniosku o wsparcie ze środków Funduszu.

Samorządowo Inicjatywa Mieszkaniowa Śląsk z Tarnowskimi Górami - infografika
W ramach współtworzonej (jak na razie) przez Zabrze, Świętochłowice oraz Chorzów spółki Tarnowskie Góry zamierzają przekazać na budowę mieszkań 1,3 hektara terenu przy ul. Andersa w Lasowicach. Budynki, które mogą pomieścić około 120 mieszkań mogłyby powstać w sąsiedztwie wybudowanych przez miasto dwóch bloków, gdzie znalazły się 72 miejskie mieszkania komunalne.
 
Podobne uchwały podjęła już m.in. Rada Miejska w Chorzowie, gdzie z zasobu skarbu państwa przewiduje się przekazanie SIM działki w Maciejkowicach.
 
Wysokość wnioskowanego wsparcia dla miasta, które zostanie przekazane do spółki, wynosi 3 mln złotych.
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.