Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Narodowy Program Szczepień przyspiesza!

Drukuj stronę
Drukuj

– Do końca II kwartału wykonamy 20 mln szczepień, a do końca sierpnia chcemy zaszczepić wszystkich chętnych – powiedział dziś podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Rząd przygotował nowelizację programu, która zakłada elastyczne podejście do szczepień.

Tarcza zegara z fiolką szczepionki w tle.
Rząd przygotował nowelizację programu, która zakłada elastyczne podejście do szczepień. Począwszy od 12 kwietnia na szczepienia rejestrować będą mogły się kolejne kolejne roczniki (12 kwietnia – 1966 r., 13 kwietnia 1963 r. – itd.). Zgodnie z deklaracją Ministerstwa Zdrowia – w maju najprawdopodobniej szczepienia uwolnione zostaną dla wszystkich chętnych.
– Podjęliśmy decyzje w odpowiedzi na sytuację pandemiczną. Musimy liczbę zaszczepionych zwiększyć tak, żeby dojść do poziomu naturalnej bariery przed COVID-19 – mówił Adam Niedzielski, minister zdrowia.
Rząd szacuje, że w sumie w kwietniu do Polski trafi prawie 8 mln szczepionek (najwięcej do tej pory), co ma umożliwić najmocniejsze jak dotąd przyspieszenie programu szczepień dla obywateli.
Zwiększono tym samym grupę osób, które po pierwsze mogą kwalifikować, a po drugie szczepić. Ta grupa osób poszerza się o pracowników medycznych, pielęgniarki, co do szczepienia to również o farmaceutów czy fizjoterapeutów.
Szczepienia prowadzić będą mogły również zakłady pracy – na razie nie ma precyzyjnego terminu, kiedy takie procedury będzie można uruchomić.
Harmonogram dostaw w kwietniu 2021
Harmonogram dostaw w kwietniu 2021
Infografika - Uproszczenie zasad szczepień i nowelizacja NPS
Infografika, Narodowy Program Szczepień przyspiesza!
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.