Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Koronawirus: coraz więcej zachorowań

Drukuj stronę
Drukuj

– Dzisiejsze wyniki wskazują, że materializuje się czarny scenariusz tempa rozwoju pandemii. 21 tys. nowych przypadków to przyrost w perspektywie tygodnia o blisko 6 tys. przypadków, to dynamika pow. 30% – mówił dziś podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. – Czeka nas kontynuacja wzrostów zachorowań. Działanie jest w naszych rękach, jeśli nie chcemy, aby apogeum pandemii wystąpiło przed świętami. Jeśli nie musicie wychodzić – stosujcie zasadę zostań w domu – dodał minister.

Zasady bezpieczeństwa obowiązujące od 28 marca 2021 - infografika

Zaostrzono zasady bezpieczeństwa w województwach o najwyższej liczbie zachorowań 

– warmińsko-mazurskie – przedłużone do 28 marca
– pomorskie – od 13 do 28 marca
– mazowieckie – od 15 do 28 marca
– lubuskie – od 15 do 28 marca

W tym tygodniu do lekarzy POZ zgłosiło się ponad 150 tys. pacjentów, którzy mieli objawy, albo diagnozowali u siebie ryzyko zachorowania na COVID-19. Te 150 tys. oznacza też wzrost o blisko 1/3 w stosunku do ostatniego tygodnia. Sytuacja w skali całego kraju jest trudna, ale również zróżnicowana, jeśli chodzi o regiony. W skali całego kraju średnia zachorowań na 100 tys. mieszkańców kształtuje się na poziomie 37 średnio w ciągu ostatnich 7 dni.

– Infrastruktura dedykowana walce z COVID-19 jest zajęta w blisko 70%. Niestety mamy cały czas do czynienia zarówno ze wzrostem obłożenia łózek standardowych, jak i respiratorowych – poinformował Niedzielski. 

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.