Menu główne

Katarzyna i Mikołaj Kowalik – mistrzowskie małżeństwo!

Drukuj stronę
Drukuj

Obydwoje zajmują się kulturystyką. Obydwojgu też w ten weekend udało się pobić rekord Polski! Mistrzowskie małżeństwo to Katarzyna i Mikołaj Kowalikowie. Tarnogórzanie triumfowali w Będzinie, gdzie odbywały się Mistrzostwa Polski w wyciskaniu oraz Puchar Polski w wyciskaniu leżąc klasycznym. Zawody były jednocześnie eliminacjami do mistrzostw Europy, których w tym roku gospodarzem ma być Rosja.

2 mężczyzn i dwie kobiety z pucharami i medalami
Katarzyna Kowalik w kategorii W 2 do 63 kg wycisnęła 75 kg i zdobyła mistrzostwo Polski. W pucharze Polski open weteranek wywalczyła srebrny medal. Pobiła też rekord Polski, który został ustanowiony w ubiegłym roku i wynosił 47,5 kg. Najpierw pobiła ten wynik, a potem dwa razy swoje notowania, ostatecznie ustanawiając nowy rekord kraju.
Przypomnijmy, Pani Katarzyna jest także Mistrzynią Europy Bikini Fitness Weteranek IFBB – tytuł ten zdobyła w 2019 roku.
Bardzo dobry występ odnotował także Mikołaj Kowalik, który startował w kategorii wagowej do 120 kg. Zdobył I miejsce w Pucharze Polski open i był też najlepszy w mistrzostwach Polski w kategorii wiekowej W2. Dzięki temu został zakwalifikowany do startu w mistrzostwach Europy. To nie koniec – poprawił też rekord Polski W2 do 120 kg, wyciskając 193 kg. Poprzedni rekord to 192,5 kg.
Mikołaj ma na swoim koncie wicemistrzostwo Polski weteranów w kulturystyce klasycznej, które osiągnął w minionym roku, medale Mistrzostw Polski i Europy w wyciskaniu klasycznym, oraz medal w trójboju siłowym.