Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

COVID19#: Miasto dla restauratorów: zwolnienie z opłaty za koncesję oraz obniżka stawki dla ogródków letnich

Drukuj stronę
Drukuj

Na wczorajszej sesji Rady Miejskiej radni podjęli uchwałę zwalniającą restauratorów z opłaty za koncesje na sprzedaż alkoholu za cały 2021 rok. Uchwałę musi jeszcze zatwierdzić nadzór prawny wojewody – ma na to 30 dni.

Miejska pomoc dla gastronomii - infografika

W styczniu informowaliśmy, że planie jest zwolnienie z opłat za koncesje z pierwszej i drugiej raty, teraz zwolnienie obejmować ma cały rok. Co z tymi, którzy wpłacili pierwszą ratę (lub całość opłaty) w styczniu? Uchwała przewiduje zwrot zapłaconych kwot, ale w tej mierze musi się właśnie wypowiedzieć nadzór prawny.

Zwolnienie to nie jedyne udogodnienie dla restauratorów ze strony miasta. Zgodnie z kolejną uchwałą rada obniżyła dziś stawki opłat za zajęcia pasa jezdni dla lokali gastronomicznych: zamiast 30 gr za metr kwadratowy za dzień będzie one wynosić jedynie 10 gr.

– Szczególnie w czasie pandemii staramy się ułatwić życie przedsiębiorcom, a gastronomia szczególnie boleśnie odczuwa ograniczenia w swoje działalności – wyjaśnił burmistrz Arkadiusz Czech dodając, że w sytuacji, kiedy ogródki będą w ogóle mogły być czynne, należy możliwie szeroko ułatwić prowadzenie biznesu gastronomicznego dla przedsiębiorców.

– Prawo nie przewiduje całkowitego zwolnienia z tej opłaty, dlatego obniżamy je do symbolicznej kwoty – dodał burmistrz.

Uchwała zacznie obowiązywać na przełomie kwietnia i maja czyli w 14 dni po publikacji w Dzienniku Ustaw Województwa Śląskiego.


Wcześniej o zwolneinaoch z konsesji O zwolnieniach pisaliśmy m.in. tu

Restauratorzy zwolnieni z opłaty za koncesję na alkohol

 

Miasto przedsiębiorcom w czasie covidu

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.