Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Tarnowskie Góry mają urzędnika rowerowego!

Drukuj stronę
Drukuj

Nowy urzędnik Ratusza będzie zajmował się szeroko pojętą polityką rowerową miasta.

Nowy urzędnik Ratusza do spraw rowerowych - Aleksander Kopia - infografika
Aleksander Kopia, były pełnomocnik marszałka województwa śląskiego do spraw polityki rowerowej, zaczął już koordynować prace projektowe przewidujące budowę ponad 25 km tras rowerowych i centrum przesiadkowego.
– W kwestiach rowerowych wkrótce będzie się u nas dużo działo, więc zatrudnienie specjalisty od tych spraw właśnie teraz jest najlepszym do tego momentem – mówi Arkadiusz Czech, burmistrz Tarnowskich Gór.
 
Pan Aleksander będzie opiniował wszystkie projekty inwestycyjne miasta, gdzie w grę będą wchodziły sprawy związane z ruchem rowerowym, akcje promocji turystyki rowerowej, wytyczanie nowych tras czy ich oznaczanie.
– Tarnowskie Góry mają ogromny potencjał jeśli chodzi o sprawy rowerowe w odniesieniu do komunikacji mieszkańców jak i turystów – mówi pan Aleksander wskazując, że wszelkie działania miasta w tej mierze będą współgrały z planami wojewódzkimi, wytycznymi metropolitarnymi oraz ewentualnymi planami rowerowymi sąsiednich gmin i powiatu.
 
Przypomnijmy: w czerwcu tego roku ma zakończyć się projektowanie wielkiego, wartego w sumie 57 mln zł zadania inwestycyjnego pn. „Rozbudowa centrum przesiadkowego wraz z budową infrastruktury rowerowej w mieście Tarnowskie Góry”. Wsparty przez Unię Europejską projekt przewiduje budowę 28,2 km infrastruktury rowerowej.
 
Gmina Tarnowskie Góry przyjęła też niedawno zaproszenie do projektu #RowerMetropolitalny, polegającego na stworzeniu systemu wypożyczalni rowerów publicznych, który powstanie w miastach i gminach wchodzących w skład Metropolia GZM.
——————–
 
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.