Miasta Idei. Z mieszkańcami o zieleni w Tarnowskich Górach 🌳 – Tarnowskie Góry

Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Miasta Idei. Z mieszkańcami o zieleni w Tarnowskich Górach 🌳

Drukuj stronę
Drukuj

Zapraszamy na kolejne warsztaty i debatę współorganizowane z Gazetą Wyborczą pod nazwą Miasta Idei. Tym razem rozmawiać będziemy o miejskiej zieleni!

Miasta Idei. Z mieszkańcami o zieleni w Tarnowskich Górach - infografika
Zieleń jest w miastach bardzo ważnym elementem, który wpływa na jakość życia. Dlatego miasta porządkują swoje zabytkowe parki, wymieniają gatunku drzew na takie, które lepiej znoszą miejskie warunki i starają się zazieleniać ulice.
Minęły też czasy, kiedy podczas inwestycji nikt nie oglądał się na drzewa. Dziś o ich ochronę dbają nie tylko przepisy, ale też urzędnicy i sami mieszkańcy.
Drzewa są też ważne w Tarnowskich Górach. Miasto stara się ograniczyć wycinki do minimum. Tak ma być podczas budowy dróg rowerowych.
Powstał też miejski zespół ds. zieleni.
Władze Tarnowskich Gór chcą rozszerzyć ten zespół o mieszkańców. Okazją do pierwszej rozmowy w tej sprawie będą warsztaty dla mieszkańców. Będziemy podczas nich zastanawiać się nad tym, jak miasto może informować o zmianach dotyczących zieleni, czego brakuje w tej sprawie mieszkańcom, jak może się poprawić komunikacja w tej kwestii. Dotyczy to nie tylko władz miasta, ale też inwestorów i osób prywatnych. Celem jest wypracowanie modelu współpracy z mieszkańcami w kwestii wpływu na zieleń w mieście. Nie chodzi tylko o wycinki, ale też o kreowanie nowych zielonych miejsc.
Osoby, które chciałyby wziąć udział w warsztatach, które odbędą się 24 lutego o godz. 16.00 w formule on-line proszone są o wysłanie zgłoszenia na adres: przemyslaw.jedlecki@agora.pl
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Rozlicz PIT w TG - Loteria z nagrodami!