Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Koronawirus: nowe obostrzenia od soboty!

Drukuj stronę
Drukuj

Obowiązek zakrywania ust i nosa wyłącznie przy użyciu maseczki oraz kwarantannę po przyjeździe z Czech i Słowacji to najważniejsze nowe zalecenia, które rząd wprowadza od najbliższej soboty – 27 lutego. Jedynym województwem, w którym wracają ostre restrykcje jest warmińsko – mazurskie.

– W ciągu ostatnich dwóch tygodni odnotowujemy dzienny wzrost liczby zakażonych osób. Dziś mamy 12 146 nowych potwierdzonych zakażeń koronawirusem. Przekroczyliśmy barierę 10 tysięcy – mówił dziś podczas konferencji Adam Niedzielski, minister zdrowia.  – Analizując odsetek pozytywnych testów na terenie całego kraju widzimy, w których regionach następują większe wzrosty. W woj. warmińsko-mazurskim jest to 34% przy średniej ogólnopolskiej 19%.

Od 27 lutego rząd wprowadza kwarantannę po przyjeździe z Czech i Słowacji – z wyłączeniem osób zaszczepionych dwoma dawkami szczepionki.

Od 27 lutego wchodzi obowiązek zakrywania ust i nosa wyłącznie przy użyciu maseczki. Nie będzie można stosować szalików, kominów, chust, bandan i przyłbic. Przyłbica może być jedynie dodatkowym zabezpieczeniem. 

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.