Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Kolejne trzy budynki miejskie po termomodernizacji

Drukuj stronę
Drukuj

Początek roku mieszkańcy 43 lokali umiejscowionych w budynkach przy ul. Wyspiańskiego 17, Mickiewicza 24 i Cebuli 20 mogą uznać za udany. Ich , należące do miasta, budynki przeszły kompleksową termomodernizację: przede wszystkim podłączono je do sieci ciepłowniczej, co spowodowało likwidację pieców, których większość była węglowa.

Budynki w Tarnowskich Górach po termomodernizacji - infografika

To oznacza duży efekt ekologiczny odczuwalny przez wszystkich mieszkańców miasta. Jeśli dodamy do tego termomodernizację budynków (poza obiektem przy ul. Cebuli) w skład której weszło m.in. ocieplenie ścian i stropodachu, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wymiana instalacji CO, oraz montaż nowych grzejników wraz z zaworami termostatycznymi wykonane w ubiegłym roku prace dają efekt w postaci znacznego obniżenia kosztów ogrzewania domów oraz zwiększenia wygody użytkowania.

Prace przy trzech budynkach to połowa obliczonego na blisko 3 mln zł, wspartego unijnymi funduszami projektu, obejmującego jeszcze trzy inne miejskie budynki zlokalizowane przy Bytomskiej 9 i 13 oraz Wyspiańskiego 22. Przy nich w tym roku zostaną wykonane takie same – jak w przypadku poprzednich trzech obiektów – prace.

 

Więcej o projekcie termomodernizacji:

Kolejnych sześć miejskich budynków do termodernizacji!

 

 

 

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.