Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Kolejne miejskie ulgi dla przedsiębiorców

Drukuj stronę
Drukuj

Zwolnienie z podatku przedsiębiorców, których ze względów epidemiologicznych obowiązuje zakaz prowadzenia działalności gospodarczej oraz przesunięcie do końca listopada terminu płatności podatku pozostałym przedsiębiorcom, którzy ponieśli finansowe straty z powodu COVID-19 to kolejne ulgi dla tarnogórskich firm, które przyjęła wczoraj Rada Miejska.

Miasto dla biznesu - infografika

Na podstawie przyjętych uchwał:

– zwalnia się z podatku od nieruchomości za okres od 1 marca 2021 r. do 30 czerwca 2021 r., grunty, budynki oraz budowle lub ich części położone na terenie Gminy Tarnowskie Góry, zajęte na prowadzenie działalności gospodarczej przez przedsiębiorców, których dotyczyło lub dotyczy czasowe ograniczenie prowadzenia działalności spowodowane wystąpieniem epidemii w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2,

– przedłuża się do dnia 30 listopada 2021 roku terminy płatności rat podatku od nieruchomości płatnych w marcu, kwietniu, maju i czerwcu 2021 roku przedsiębiorcom, których płynność finansowa uległa pogorszeniu, w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID-19, którzy nie korzystają w gminie Tarnowskie Góry ze zwolnienia z podatku od nieruchomości udzielonego na podstawie art. 15p ustawy z dnia 2 marca 2020 roku o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.

– Jesteśmy jednym z nielicznych miast w Polsce, które w tak szerokim zakresie zastosowały ulgi dla biznesu. Wprowadziliśmy zarówno ulgi czynszowe jak i ulgi w płaceniu podatku od nieruchomości. Już od wiosny minionego roku wdrażamy rozwiązania, które pozwolą, mam nadzieję przedsiębiorcom dotkniętym skutkami pandemii Covid-19, przetrwać ten ciężki okres – mówi burmistrz Arkadiusz Czech.

W minionym roku ze wsparcia w zakresie ulg podatkowych skorzystało około 50 podmiotów. Ze całkowitego lub częściowego umorzenia czynszu – kolejnych kilkadziesiąt firm. Gmina wprowadziła także, planowane i w tym roku, zwolnienie z płacenia trzeciej raty koncesji dla lokali gastronomicznych.

 Szczegóły w załączonych uchwałach.

Pliki do pobrania

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.