Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Covid-19: rząd otwiera od 12 lutego hotele, kina, teatry, baseny i sport na świeżym powietrzu

Drukuj stronę
Drukuj

– Przez cały tydzień wsłuchiwaliśmy się w głosy środowisk gospodarczych, ekspertów i Rady Medycznej. W zakresie zakażeń i zgonów możemy mówić co najwyżej o kruchej stabilizacji. Musimy postępować bardzo ostrożnie. W takich warunkach powrót do całkowitego otwarcia gospodarki byłby przedwczesny – mówił dziś podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. – Nasze decyzje będą obowiązywać przez 2 tygodnie od przyszłego piątku, żeby wszyscy mogli się odpowiednio przygotować do zmian, ale już teraz musimy być gotowi na różne warianty. COVID-19 jest nieprzewidywalny – dodał.

Zmiana obostrzeń związanych z pandemią wirusa COVID-19 - infografika

12 lutego otworzy się warunkowo część miejsc:

– hotele miejsca noclegowe – z wymogiem do 50 procent obłożenia miejsc,

– kina i teatry filharmonie opery – z wymogiem do 50 procent dostępnych miejsc,

– rząd dopuszcza wszelką aktywność sportową na terenach otwartych – boiska zewnętrzne korty, sport amatorski na świeżym powietrzu, stoki narciarskie i baseny (siłownie nadal pozostają zamknięte).

Nadal konieczne jest bezwzględne przestrzeganie reżimu sanitarnego. 

– Wszystko zależne jest od tempa szczepień a ono zależy wyłącznie od dostaw szczepionek – zapewnił premier. Dyscyplina i codwutygodniowe otwieranie gospodarki. musimy wytrzymać, by życie gospodarcze i społeczne wróciło na normalne tory.  

Minister zdrowia Adam Niedzielski podkreślił, że przywrócenie nauki w szkołach zależeć będzie od sytuacji covidowej po otwarciu klas 1-3. – Rekomendował będę za to od marca otworzenie uczelni medycznych – zaznaczył minister. 

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.