Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

COVID19: gdzie i kiedy się szczepić?

Drukuj stronę
Drukuj

Według informacji ws. szczepienia przeciw COVID19 proces rejestracji do powszechnych szczepień ma rozpocząć się 15 stycznia 2021 roku. Na terenie Tarnowskich Gór punktów szczepień będzie 9. Listę publikujemy poniżej.

Strzykawka ze szczepionką na Covid - infografika
Gdzie i jak się szczepić?
22 stycznia, aby ograniczyć problemy w zarejestrowaniu się na szczepienia dla osób po 70. roku życia (a także wszystkich innych osób) rząd udostępnił udogodnienie w postaci aplikacji na stronie http://gov.pl/szczepimysie oraz poprzez sms.
 
Żeby zapisać się na szczepienie wyślij wiadomość o treści “SZCZEPIMY SIE” na numer 664 908 556. Po wysłaniu SMS, zostanie wysłana prośba o podanie danych, które trafią do systemu i konsultant zadzwoni, gdy będą wolne terminy.
Formularz zgłoszeniowy dla seniorów na http://gov.pl/szczepimysie : po pozostawieniu swoich danych konsultant zadzwoni, gdy będą wolne terminy.
Gdzie się zerejestrować na szczepnienie?
poprzez rządowy portal e-Pacjent
przez potral http://gov.pl/szczepimysie
pod numerem infolinii 989
wysyłając wiadomość SMS o treści “SZCZEPIMY SIE” na numer 664 908 556
za pośrednictwem lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej
w przychodni lekarskiej, świadczącej na co dzień usługi zdrowotne lub bezpośrednio w punkcie szczepień
Poszczególne etapy rejestracji do szczepienia to:
🔹 Rejestracja – online: przez infolinię, u lekarza POZ lub poprzez Internetowe Konto Pacjenta.
🔹 Zgłoszenie do punktu szczepień – kwalifikacja przez lekarza.
🔹 Wykonanie szczepienia oraz obserwacja pacjenta po szczepieniu.
🔹 Powtórzenie procesu po upływie 21 dni – bez konieczności ponownej rejestracji.
 
Lista punktów szczepenia na terenie miasta Tarnowskie Góry:
LUXARMED SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ ul. Kościelna
NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ PRZYCHODNIA WIELOSPECJALISTYCZNA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ ul. Piłsudskiego 18
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej ANIMED Anna Lebek-Ordon Spółka jawna ul., Piłsudskiego 9a
NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ “BI-MED”, APTEKA “LEŚNA” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ ul. Mickiewicza
CRK DENT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ ul. Opolska
LUXARMED SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ ul. Mickiewicza
NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ ZAKŁAD PULMONOLOGII SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ ul. Lipowa
Usługi Medyczne “Śródmieście” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością ul. Bytomska
Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy Spółka Akcyjna ul. Opolska 21
 
Lista punktów szczepienia można znaleźć tu: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/slaskie – w przeglądarce nalezy wpisać “Tarnowskie Góry”
WIĘCEJ O AKCJI SZCZEPIEŃ: https://www.gov.pl/web/szczepimysie
————————————–
Uwaga: Urząd Miejski w tarnowskich Górach pomaga osobom starszym transport do punktów szczepień

W celu sprawnego przeprowadzenia akcji transportowej, gmina Tarnowskie Góry uruchamia od dnia 15 stycznia b.r., czynną od poniedziałku do piątku, w godzinach miejską INFOLNIĘ:

(32) 39 33 895 – czynna w godzinach 8.00 – 15.00
504 958 079   – czynna w godzinach 8.00 – 21.00

Pod numerami tym będziecie mogli Państwo uzyskać informację oraz zarejestrować się, w celu zapewnienia sobie w określonym, zarezerwowanym dla Państwa czasie,

przejazdu z miejsca zamieszkania do punktu szczepienia i z powrotem.

UWAGA! 

Rejestracja chęci skorzystania z miejskiej usługi transportowej wymaga znajomości miejsca i terminu szczepienia, a więc   wcześniejszego zarejestrowania się w Narodowym Programie    Szczepień  i  wyznaczenia przez ten system osobie chętnej do zaszczepienia się terminów i miejsca zaszczepienia.

—————————

Pierwsze szczepienia w Polsce odbyły się 27 grudnia.  28 grudnia rozpoczęła się szeroka dystrybucja szczepionki przeciwko COVID-19. 

Pierwsze dawki (tzw. etap 0 szczepień) sa przeznaczone dla osób, które są najbardziej narażone na zakażenie. Są to: pracownicy sektora ochrony zdrowia (w tym wykonujący indywidualną praktykę), pracownicy domów pomocy społecznej i pracownicy miejskich ośrodków pomocy społecznej oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym stacjach sanitarno-epidemiologicznych, rodzice wcześniaków.

Szczepionki dla kolejnych grup

etap 1: pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, w tym Wojsko Polskie, nauczyciele;

etap 2: osoby w wieku poniżej 60. roku życia z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19, albo w trakcie diagnostyki i leczenia wymagającego wielokrotnego lub ciągłego kontaktu z placówkami ochrony zdrowia, osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne;

etap 3: przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Realizowane będą także powszechne szczepienia pozostałej części dorosłej populacji.

Lista punktów szczepień przeciwko COVID 19 na terenie miasta Tarnowskie Góry - infografika
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.