Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy Tłumacz Migam

Menu główne

SPISZ SIĘ – tylko do 30 września możesz spełnić swój obowiązek!

Od poniedziałku do piątku w Mobilne Punkty Spisowe będą działały w Hali Targowej, Urzędzie Miejskim przy ul. Sienkiewicza, Ratuszu, Starostwie Powiatowym, ZUS-ie oraz parafiach w Starych Tarnowicach, Strzybnicy i u Ojców Kamilianów.

 

Od 23 czerwca br. rachmistrzowie spisowi rozpoczęli wywiady bezpośrednie !

Od 23 czerwca br. rachmistrzowie spisowi rozpoczynają realizację wywiadów bezpośrednich w terenie. Rachmistrzowie skontaktują się z osobami, które nie spisały się przez Internet, nie spisały się na infolinii (22 279 99 99) ani nie zadzwonił do nich rachmistrz spisowy.

Spisu dokonać można dokonać internetowo, telefonicznie lub w Punkcie Spisowym w Urzędzie Miejskim przy ul. Sienkiewicza 2.

Spisujemy się!

Do końca września trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. W naszej Gminie spisało się dopiero 36,32 % mieszkańców (dane z 29.06.2021). Średnia spisowa w województwie to 36,24 %. Jednak są Gminy w których odsetek spisanych mieszkańców wynosi ponad 50% .Przypominamy, udział w spisie jest obowiązkowy.

Jak się spisać:

 • samospis internetowy (CAWI) – od 1 kwietnia 2021 do 30 września 2021;

Uzupełniającą formą jest * :

 • metoda wywiadu telefonicznego (CATI) – od 17 maja 2021 do 30 września 2021 – tel. 22 279 99 99

Wywiad przeprowadzany jest przez rachmistrza telefonicznego z wykorzystaniem zainstalowanego na komputerze oprogramowania dedykowanego do przeprowadzenia spisu powszechnego lub urządzenia mobilnego wyposażonego w oprogramowanie dedykowane do przeprowadzenia spisu powszechnego.

 • metoda wywiadu bezpośredniego (CAPI) – z uwagi na epidemię wywiady bezpośrednie nie będą realizowane do odwołania.

Przeprowadzany przez rachmistrza terenowego z wykorzystaniem urządzenia mobilnego wyposażonego w oprogramowanie dedykowane do przeprowadzenia spisu powszechnego.

 • metoda spis na żądanie – od 1 kwietnia 2021 do 30 września 2021

NSP2021: rachmistrzowie telefoniczni od 17 maja!

Z uwagi na epidemię wywiady bezpośrednie nie będą realizowane do odwołania.

Rachmistrzowie telefoniczni rozpoczną pracę od 17 maja br. o czym będziemy szczegółowo informować.

Przypominamy, że spisać można się poprzez:
Internet – https://spis.gov.pl/
lub infolinię – 22 279 99 99 

NSP2021: Punkt spisowy już czynny!

Jeżeli nie możesz spisać się we własnym zakresie, odwiedź Urząd Miejski w Tarnowskich Górach przy ulicy Sienkiewicza 2, po uprzednim umówieniu telefonicznym – (032) 39 33 705 / (032) 39 33 710. Na czas trwania spisu urzędy gmin mają obowiązek przygotowania specjalnego miejsca, gdzie wykonasz samospis.

Liczymy się dla Polski!

 #liczysiękażdy

Od 1 kwietnia do 30 września 2021 r. Główny Urząd Statystyczny przeprowadza Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Udział w spisie jest obowiązkowy.

Wejdź na stronę GUS spis.gov.pl i wypełnij formularz spisowy.

Spisem objęci są:

 • mieszkańcy Polski – zarówno Polacy, jak i cudzoziemcy,
 • stali mieszkańcy Polski przebywający w czasie spisu za granicą.
 • przedmiotem spisu są również mieszkania, budynki, obiekty zbiorowego zakwaterowania i inne zamieszkane pomieszczenia nie będące mieszkaniami.

Jak można się spisać?

Obowiązkową formą Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań w 2021 r. jest:

 • samospis internetowy (CAWI) – od 1 kwietnia 2021 do 30 września 2021;

Uzupełniającą formą jest * :

 • metoda wywiadu telefonicznego (CATI) – od 17 maja 2021 do 30 września 2021 – tel. 22 279 99 99

wywiad przeprowadzany jest przez rachmistrza telefonicznego z wykorzystaniem zainstalowanego na komputerze oprogramowania dedykowanego do przeprowadzenia spisu powszechnego lub urządzenia mobilnego wyposażonego w oprogramowanie dedykowane do przeprowadzenia spisu powszechnego.

 • metoda wywiadu bezpośredniego (CAPI) – od 16 kwietnia 2021 do 30 września 2021 (wywiady bezpośrednie nie będą realizowane do odwołania)

przeprowadzany przez rachmistrza terenowego z wykorzystaniem urządzenia mobilnego wyposażonego w oprogramowanie dedykowane do przeprowadzenia spisu powszechnego.

 • metoda spis na żądanie – od 1 kwietnia 2021 do 30 września 2021

przeprowadzany przez rachmistrza telefonicznego z respondentem, który zadzwoni na infolinię spisową i wybierze kanał „Spisz się przez telefon” lub zostanie na ten kanał przełączony po wyrażeniu chęci spisu tą metodą, z wykorzystaniem zainstalowanego na komputerze oprogramowania dedykowanego do przeprowadzenia spisu powszechnego.

* Po raz pierwszy w historii polskiej statystyki publicznej samospis internetowy będzie obowiązkowy. Oczywiście jeśli ktoś (np. ze względu na zaawansowany wiek, stan zdrowia czy niepełnosprawność) nie będzie się w stanie samospisać, pomogą mu w tym nasi rachmistrze – bezpośrednio i telefonicznie. https://spis.gov.pl/jak-mozna-sie-spisac/

Nie możesz wykonać samospisu internetowego? Masz jeszcze jakieś pytania?

 • Zadzwoń na infolinię: 22 279 99 99 i spisz się przez telefon. Specjalnie dla Ciebie od 15 marca zostanie uruchomiona dedykowana infolinia spisowa.

Jeśli nie spiszesz się przez internet ani przez telefon, skontaktuje się z Tobą rachmistrz telefonicznie lub bezpośrednio, aby przeprowadzić spis.

Jeżeli nie możesz spisać się we własnym zakresie, odwiedź Urząd Miejski w Tarnowskich Górach przy ulicy Sienkiewicza 2, po uprzednim umówieniu telefonicznym – (032) 39 33 633 / (032) 39 33 700. Na czas trwania spisu urzędy gmin mają obowiązek przygotowania specjalnego miejsca, gdzie wykonasz samospis.

Zgodnie z ustawą o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań w 2021 r. nie możesz odmówić mu przekazania danych. Pamiętaj, że udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy. Odmowa udziału w spisie powszechnym wiąże się z możliwością nałożenia kary grzywny, co jest ujęte w art. 57 ustawy o statystyce publicznej.

Nie obawiaj się o swoje dane. Są u nas bezpieczne, ponieważ chroni je tajemnica statystyczna. Dane jednostkowe zbierane i gromadzone w badaniach przeprowadzanych w ramach statystyki publicznej są poufne i podlegają szczególnej ochronie. Pracownicy statystyki publicznej są zobowiązani do przestrzegania tajemnicy statystycznej. https://spis.gov.pl/bezpieczenstwo-danych/

Chcesz sprawdzić, o co zapytamy w spisie? Zapoznać się z ustawą spisową? Zweryfikować rachmistrza? Wejdź na spis.gov.pl i bądź na bieżąco!

PAMIĘTAJ! Dane podawane w spisie dotyczą stanu na 31 marca 2021 r.

UWAGA! Po wejściu w życie drugiej nowelizacji ustawy o NSP 2021 spis powszechny przeprowadzany będzie w terminie od 1 kwietnia 2021 r. do dnia 30 września 2021 r. (czyli termin zostanie wydłużony o 3 miesiące), według stanu na dzień 31 marca 2021 r., godz. 24:00.

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.