Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Wszystkie tereny w strefie inwestycyjnej sprzedane!

Drukuj stronę
Drukuj

Cztery działki przygotowane przez gminę w tarnogórskiej strefie inwestycyjnej przy ul. Polnej znalazły już nabywców. Wczoraj zakończono podpisywanie umów notarialnych sprzedaży nieruchomości. Wszystkie nieruchomości znalazły nabywców w ramach pierwszego przetargu. Na powyższym terenie powstaną hale magazynowe i powierzchnie biurowe.

Wszystkie tereny w strefie inwestycyjnej w Tarnowskich Górach zostały sprzedane. Widok na teren z lotu ptaka.

Trzy działki trafiły w ręce firm tarnogórskich. Jedna została kupiona przez spółkę z kapitałem niemieckim, zajmującą się magazynowaniem i usługami wspomagającymi transport. Wszystkie firmy utworzą w naszej strefie powierzchnie magazynowo – biurowe – informuje Piotr Skrabaczewski, zastępca burmistrza ds. gospodarczych. 

– Cieszy nas, że dzięki środkom Unii Europejskiej udało się skutecznie poszerzyć bazę dla działalności gospodarczej w mieście oraz to, że tereny przeznaczone zostaną pod działalność nieemisyjną, co od początku było naszym celem – dodaje.   

Zgodnie z zawartymi umowami przedsiębiorstwa, które kupiły nieruchomości muszą w okresie do 2 lat rozpocząć budowę swoich firm na terenie strefy i ukończyć ją maksymalnie do 5 lat. 

– Ulokowanie firm w strefie oznacza dla nas większe dochody do budżetu, które z pewnością spożytkujemy na nowe inwestycje, ale także nowe miejsca pracy – podkreśla Piotr Skrabaczewski. 

Strefa inwestycyjna przy ul. Polnej liczy 6,5 hektara. Na uzbrojonym przez gminę terenie wydzielono cztery działki dla małych i średnich przedsiębiorstw. Wybudowana została także droga wewnętrzna, która wraz z chodnikami i oświetleniem otworzy dojazd do Lasowic z centrum miasta. Droga służyć będzie też oczywiście przedsiębiorcom, którzy zdecydowali się ulokować w strefie swoje firmy. 

Na realizację zadania gmina pozyskała środki UE. Według umowy z Urzędem Marszałkowskim całkowita wartość projektu wyniosła 14,3 mln zł, a dofinansowanie unijne – 9,5 mln zł. Projekt obejmował budowę drogi wewnętrznej, wycinkę drzew i krzewów, budowę sieci i instalacji: wodociągowej, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, sieci ciepłowniczej oraz sieci elektroenergetycznej, roboty rozbiórkowe oraz budowę ogrodzenia. 

Projekt jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 – oś priorytetowa: 3. Konkurencyjność MŚP, działanie: 1. Poprawa warunków do rozwoju MŚP, poddziałanie: 1. Tworzenie terenów inwestycyjnych na obszarach typu brownfield – ZIT.

Firmy, które rozpoczną działalność w tarnogórskiej strefie to:

APS Marcin Walasek z siedzibą w Tarnowskich Górach
GSF Polska sp z o.o. z siedzibą w Tarnowskich Górach
euroelectronics.eu sp z o.o. – sp. komandytowa z siedzibą w Tarnowskich Górach  

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.