Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy Tłumacz Migam

Menu główne

Tarnowskie Góry na święta

Drukuj stronę
Drukuj

Tarnogórski Jarmark Bożonarodzeniowy 2020 w wersji hybrydowej, posiłek dla najbardziej potrzebujących oraz akcja Tarnogórzanie Śpiewają Kolędy w wersji online to świąteczne „atrakcje” przygotowywane przez tarnogórzan dla tarnogórzan.

Plakat imprez około bożonarodzeniowych w Tarnowskich Górach

Tarnogórski Jarmark Bożonarodzeniowy w wersji hybrydowej polegać będzie na udostępnieniu na stronie internetowej miasta www.tarnowskiegory.pl, miejskim profilu fb i założonym tam wydarzeniu oferty rękodzielników, którzy od 2013 roku tłumnie przyjeżdżają na tarnogórskie jarmarki na Boże Narodzenie i Wielkanoc. W tej chwili mamy już kilkadziesiąt zgłoszeń. Ale nie tylko na handlowaniu online będzie polegał tegoroczny jarmark. Ci sami rękodzielnicy będą oferować swoje wyroby w miejskich lokalach codziennie – od 7 do 22 grudnia.

 Miejsca, we których będzie można zobaczyć i kupić ozdoby i inne świąteczne prezenty:

– Rynek 8 (tzw. Miejska Informacja Turystyczna)

– Krakowska 20 (były sklep z zabawkami)

– Piłsudskiego 2 (dawny kiosk naprzeciwko Staszica)

Na dodatek już od dziś wyroby tarnogórskie – jak przez cały rok – można kupić w sklepach:

Sklep Hafcik: ul. Piastowska 6

Pamiątki Tarnogórskie/Wiosna Klocki – Rynek 15

FEMME biżuteria pamiątki tarnogórskie – ul. Gliwicka 17 – kiermasz rękodzieła trwa od 1 grudnia w godz. 9.00-16.00 (środa 11.00-17.00)

Galeria Prezentów, ul. Piłsudskiego 2a (czynne 9.00-17.00)


Posiłek dla Potrzebujących

W tym roku na Rynku nie stanie namiot, w którym można by zorganizować kolejną Wigilię dla Potrzebujących. Pomimo tego samotni, chorzy, niepełnosprawni i potrzebujący otrzymają posiłek z dostawą do domu. Dzięki współpracy Urzędu Miejskiego, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Caritas, Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz restauratorów co najmniej 200 posiłków trafi w Wigilię do osób samotnych i chorych.

– Jak co roku dostarczymy posiłki do naszych podopiecznych z Dziennego Domu Pobytu, noclegowni oraz innym znanym nam wymagającym wsparcia osobom. Drugie tyle wskazały nam instytucje będące blisko starszych i potrzebujących tarnogórzan – mówi Urszula Krasińska, dyrektor tarnogórskiego MOPS-u.

Oznacza to, że około setki tarnogórzan otrzyma posiłki z MOPS, a dla kolejnej setki kolacje ugotują restauratorzy. Oni też, za darmo, wspólnie z pracownikami MOPS i Urzędu Miejskiego dostarczą jedzenie do domów tarnogórzan, których wskazały: Caritas, Uniwersytet Trzeciego Wieku.

MOPS czeka jeszcze na dodatkowe zgłoszenia o potrzebujących  (numery podajemy niżej).

Telefony do MOPS-u

W dni robocze w godz. 8.00 – 15:00

32 285 59 70
32 380 01 23
32 285 78 39

w godz. 15.00 – 19.00 oraz w weekendy:
530 449 058
888 484 034
888487 417


Tarnogórzanie Śpiewają Kolędy online

Co roku przed świętami na schodach Ratusza kolędy śpiewali tarnogórzanie zreszenie w chórach, urzędnicy, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, harcerze i dzieci z miejskich świetlic. W tym roku śpiewanie odbędzie się osobno, online i w więcej niż jeden dzień.

– Najpopularniejsze kolędy zaśpiewają w tym roku jedynie dyrygenci i przedstawiciele chórów,  członkowie Stowarzyszenia, tarnogórscy animatorzy oraz jedna gwiazda. Która? To na razie niespodzianka – mówi Damian Stadler, zastępca naczelnika Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji miasta.

Filmy z kolędami będą pojawiać się  na miejskiej stronie internetowej, kanale youtube i mediach społecznościowych od 15 do 24 grudnia. Jeśli chcecie nagrać się i tym samym zaśpiewać dla innych wystarczy wysłać film w wiadomości prywatnej na miejskim facebooku lub na maila info@tarnowskiegory.pl.

 

Świąteczny poczęstunek dla potrzebujących w tym roku z dowozem. 24 grudnia 2020
Plakat imprezy Tarnogórzanie Śpiewają Kolędy od 15 do 24 grudnia 2020
Tarnogórski Jarmark Bożonarodzeniowy od 6 do 22 grudnia 2020 infografika
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.