Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Pulsoksymetry dla pacjentów szpitala

Drukuj stronę
Drukuj

Od początku pandemii Urząd Miejski w Tarnowskich Górach niesie wsparcie pacjentom Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach. Tym razem do placówki trafiło 50 zakupionych przez gminę pulsoksymetrów, służących do bezinwazyjnego monitorowania nasycenia krwi tlenem. – To urządzenia niezwykle przydatne dla pacjentów zakażonych covid, ale nie tylko – mówi Leszek Jagodziński, prezes WSP S.A, który odebrał dziś urządzenia z rąk burmistrza Arkadiusza Czecha.

Burmistrz Arkadiusz Czech przekazuje torby z pulsoksymetrami

2 listopada zgodnie z decyzją ministra zdrowia dwa oddziały naszego szpitala: Wewnętrzny I oraz Pediatrii zostały przekształcone w Oddziały COVID-we. Na potrzeby chorych przeznaczono 50 łóżek. 

Przypomnijmy, gmina w sposób szczególny wspiera szpital od wiosny tego roku, pomagając w zakupie niezbędnych środków ochrony zdrowia. Miasto Tarnowskie Góry wraz z innymi gminami powiatu wsparło szpital również poprzez zakup nowego ambulansu przekazując na jego zakup 60 tys. zł. 

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.