Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Cięcia pielęgnacyjne w Parku Miejskim

Drukuj stronę
Drukuj

Na jutro (4.12.20202) zaplanowano rozpoczęcie prac związanych z pielęgnacją i wycinką drzew w Parku Miejskim w okolicach glorietty. Tego dnia rozpoczną się cięcia pielęgnacyjne, oraz wycinka małych drzew w podszycie. Natomiast rozpoczęcie prace związanych z wycinką drzew o złym stanie fitosanitarnym i zagrażających bezpieczeństwu, znajdujących się w okolicach glorietty oraz drzew obumarłych na Cmentarzu Wojennym odbędzie się w późniejszym terminie.

Tarnogórski Park Miejski - widok na wieżę

Prace pielęgnacyjne mają na celu wyeliminowanie w koronach drzew posuszu, jemioły oraz nadanie koroną właściwego pokroju. Zabieg związany z zakładaniem specjalistycznych wiązań zabezpieczy drzewa przed ich uszkodzeniem mechanicznym. Zabieg wiązań będzie wykonany na pięciu okazach dorodnych drzew, natomiast cięcia pielęgnacyjne zostaną wykonane na 38 drzewach.

W okolicach glorietty do wycinki wytypowano 18 sztuk drzew. W większości, tj. 15 sztuk, są to drzewa rosnące w warstwie podszytu, które zarastają warpie, o średnicy pnia od 8 cm do
22 cm, wychylone, zaburzające historyczny układ Parku lub negatywnie wpływające na starodrzew. 

Z powodu występujących wad, takich jak ubytki wgłębne pnia, wypróchnienie, asymetryczność, uszkodzenie korony, zagrożenie dla bezpieczeństwa, pęknięcia i rozwidlenia zostaną wycięte dwie robinie białe i  jedna lipa drobnolistna. Drzewa maja średnice pnia od 48 cm do 75 cm.

Na Cmentarzu Wojennym zostanie wyciętych 16 sztuk świerków pospolitych. Drzewa te są całkowicie obumarłe oraz zagrażają bezpieczeństwu osób i mienia. Na prace uzyskano wymagane prawem zezwolenia.

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.