Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

18 milionów dla miasta z RFIL

Drukuj stronę
Drukuj

18 milionów złotych otrzyma gmina Tarnowskie Góry z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pieniądze udało się pozyskać na trzy miejskie projekty. Dziś symboliczne plansze z informacją o zapewnionych przez rząd środkach na ręce burmistrza Arkadiusza Czecha przekazała poseł na sejm RP Barbara Dziuk.

18 milionów dla miasta z RFIL - na zdjęciu Poseł Barbara Diuk i burmistrz Arkadiusz Czech

Z RFIL w Tarnowskich Górach zrealizowane zostaną następujące zadania:

  • Rozbudowa układu drogowego w rejonie ulic: Górnicza, Bondkowskiego, Zamkowa, Nowaka, Gliwicka (część projektu realizowanej już sukcesywnie rewitalizacji tarnogórskiej Starówki). Miasto dostało na ten cel 4,5 mln zł, wnioskowaliśmy o 5,5 mln zł, a inwestycja według szacunków kosztować będzie 6,5 mln zł. 
  • Budowa boisk treningowych TS Gwarek Tarnowskie Góry. Przyznane dofinansowanie to 3,5 mln zł.  Gmina wnioskowała o 11,5 mln zł, przy koszcie budowy szacowanym na 13,5 mln zł. 
  • Rozbudowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Staraliśmy się o ponad 15 mln zł, dostaliśmy 10 mln zł, a koszt budowy jest szacowany na prawie 18 mln zł.

Z rządowego funduszu środki otrzyma także powiat tarnogórski z przeznaczeniem na Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy im. B. Hagera. Przyznane 3 mln zł (o tyle powiat  wnioskował) zostaną przeznaczone na zakup tomografu komputerowego i aparatu RTG z ramieniem C. Urządzenia są kluczowe w ocenie stanu zdrowia pacjenta, są podstawą w profesjonalnym i bezpiecznym świadczeniu usług medycznych.

Listę dofinansowanych inwestycji znaleźć można w załączniku do niniejszego tekstu: https://www.katowice.uw.gov.pl/aktualnosci/kolejne-pol-miliarda-zlotych-dla-gmin-w-wojewodztwie-slaskim?fbclid=IwAR009-MkpbvodkCIflo_oVRqx5318rEifI67eEQmiEOXe8geTP9-bzGCR8c 

#czaslokalnychinwestycji #RFIL #inwestycje #ilovetg 

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.