Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

„Opowiadania tarnogórskie 2020”- wyniki

Drukuj stronę
Drukuj

„Ludzie schodzili się do muzeum przy tarnogórskim rynku, aby uczestniczyć w otwarciu nietypowej wystawy. Nie miała ona nic wspólnego z Tarnowskimi Górami czy Śląskiem jako takim, a więc tematami, którym zazwyczaj poświęcano tamtejsze ekspozycje, niemniej jednak zapowiadała się intrygująco. Otóż muzeum sprowadziło do siebie na miesiąc część kolekcji Prinzhorna – zbioru dzieł autorstwa pacjentów niemieckich szpitali psychiatrycznych” – tak intrygująco zaczyna się opowiadanie „Oko za oko” Macieja Boguckiego, które zwyciężyło w konkursie „Opowiadania tarnogórskie 2020”.

Opowiadania tarnogórskie 2020 rozstrzygnięcie konkursu - infografika

– Jury było niezwykle zgodne w kwestii poziomu literackiego, oryginalności i innych walorów tej pracy, i wydało jednoznaczny werdykt – mówi Damian Stadler z Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta, członek komisji konkursowej.

Ostatecznie wyniki konkursu wyglądają następująco:

I miejsce: Pan Maciej Bogucki za opowiadanie „Oko za oko”

II miejsce: Pani Urszula Gołkowska za opowiadanie „Family Time”

III miejsce: Pan Bartosz Krawiec za opowiadanie „Operacja Fryderyk”

Ponadto Komisja przyznała 1 wyróżnienie dla Pani Sylwii Jaty za opowiadanie „Kto umywa ręce”

Organizatorami wydarzenia jak co rok byli: Miejska Biblioteka Publiczna im. Bolesława Lubosza w Tarnowskich Górach oraz Urząd Miejski w Tarnowskich Górach. Oceniano zgodność z tarnogórską tematyką, twórczy charakter utworu, poprawność stylistyczną i językową, poziom literacki oraz samodzielność i oryginalność. W związku z utrzymującym się stanem epidemii oraz wzrastającą liczbą zachorowań na COVID-19 komisja obradowała on-line. Na konkurs wpłynęło 11 prac.

Komisja Konkursowa przyznała 3 nagrody pieniężne:

I miejsce – 2.000,00 zł brutto (nagroda ufundowana przez Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry Pana Arkadiusza Czecha),      

II miejsce – 600,00 zł brutto (nagroda ufundowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Bolesława Lubosza w Tarnowskich Górach),

III miejsce – 300,00 zł brutto (nagroda ufundowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Bolesława Lubosza w Tarnowskich Górach). 

Opowiadanie w załączeniu. Koniecznie przeczytajcie! 

Pliki do pobrania

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.