Przyszkolne sale gimnastyczne nieczynne do 29 listopada – Tarnowskie Góry

Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Przyszkolne sale gimnastyczne nieczynne do 29 listopada

Drukuj stronę
Drukuj

W związku z licznymi zapytaniami mieszkańców, klubów sportowych oraz dziennikarzy, dotyczącymi zamknięcia, należących do placówek oświatowych zarządzanych przez miasto, przyszkolnych sal sportowych, informujemy, że pozostaną one zamknięte przynajmniej do 29 listopada br.

Informacja o zamknięciu sal gimnastycznych do 29.11.2020 - infografika

– Powodem zamknięcia sal gimnastycznych jest pandemia. W województwie śląskim liczba wszystkich potwierdzonych zakażeń od początku epidemii COVID-19 przekroczyła już 100 tysięcy. Zmarło ponad 1500 osób. Szkoły zamknięte zostały przez ministerstwo po to, by ograniczyć transmisję wirusa. Badania pokazują, że dzieci co prawda rzadziej chorują na covid-19 ale roznoszą koronawirusa w dużo większym stopniu niż dorośli. Przynoszą tę niebezpieczną chorobę do domów, gdzie mieszkają dorośli – rodzice i nierzadko osoby starsze – dziadkowie. Otwarcie sal z przeznaczeniem na zajęcia sportowe dla dzieci przy jednoczesnym zamknięciu szkół, mającym na celu spowolnienie epidemii jest zwyczajnie niekonsekwentne i nieodpowiedzialne – mówi Jolanta Tuszyńska, zastępca burmistrza ds. społecznych. – Gdy tylko MEN przywróci pracę szkół, natychmiast wznowimy wynajem sal gimnastycznych – dodaje.  

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.