Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Powietrzna Akademia – bezpłatne zajęcia edukacyjne

Drukuj stronę
Drukuj

Veolia Południe Sp. z o.o. zaprasza do udziału w bezpłatnych zajęciach edukacyjnych pod nazwą Powietrzna Akademia organizowanych przez Veolia term wspólnie z Airly. 

Koniec smogu w Polsce - zaproszenie na zajęcia online. 17 i 24 listopada oraz 1 i 4 grudnia

Ten szczególny czas, w którym żyjemy nie powinien nam przeszkadzać w podejmowaniu ważnych tematów, takich jak uwrażliwienie na kwestie ochrony środowiska i edukację w zakresie eko pozytywnych działań. Wychodząc naprzeciw tej potrzebie i starając się dostosować do wyjątkowych warunków, w jakich funkcjonują szkoły, Veolia term wspólnie z Airly, przygotowały dla nauczycieli i uczniów szkół podstawowych ciekawe lekcje prowadzone w formule online, realizowane w ramach Powietrznej Akademii. 

Lekcje prowadzone będą przez edukatorów w lekkiej i atrakcyjnej dla uczniów konwencji. Zaprezentowane zostaną ciekawe doświadczenia chemiczne, wyjaśniające w przystępny sposób jakie są powody zanieczyszczenia powietrza, jak powstaje smog i jaki ma wpływ na zdrowie, jakie są ekologiczne źródła energii, co to jest energia odnawialna, co robić aby oszczędzać energię itp.

Organizatorzy gorąco zapraszają zainteresowane klasynauczycieli i ich uczniów do wcześniejszej rejestracji na Lekcje Powietrznej Akademii, poprzez  poniższe linki.

17 listopada 2020 roku (wtorek)

Godz. 10:00 [Link do rejestracji]

24 listopada 2020 roku (wtorek)
Godz. 10:00 [Link do rejestracji]

01 grudnia 2020 roku (wtorek) 

Godz. 10:00 [Link do rejestracji]

04 grudnia 2020 roku (piątek)

Godz. 10:00 [Link do rejestracji]

Powietrzna Akademia to lekcje online na platformie ClickMeeting. Każda lekcja trwa ok 45 min.

Aby zarejestrować udział w Powietrznej Akademii, wystarczy kliknąć w czerwony(“Link do rejestracji”) a następnie wypełnić krótki formularz rejestracyjny dostępny na stronie i potwierdzić rejestrację klikając [REJESTRUJ]. W wiadomości zwrotnej, wysłanej na podany adres mailowy znajdzie się instrukcja oraz odnośniki do zajęć edukacyjnych.

UWAGA:  Jest możliwość aby jeden nauczyciel zarejestrował się na siebie i po otrzymaniu mailem linka aktywacyjnego rozesłać go uczniom klasy.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.