Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Covid-19: miasto szpitalom

Drukuj stronę
Drukuj

Dwa respiratory, monitor funkcji życiowych, opisowa stacja lekarska, kasety rentgenowskie, bronchofiberoskop, videolaryngoskop i kardiomonitor, to sprzęt medyczny wspomagający personel medyczny w walce z COVID-19, o jaki wzbogacił się Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy S.A.

Respirator - ilustracja - wnętrze szpitala
Pieniądze na ten cel, w kwocie 365 000,00 zł, z przeznaczeniem na realizację zadań związanych z ochroną zdrowia w związku ze stanem epidemicznym na terenie kraju, jeszcze w kwietniu zdecydowała się przekazać Metropolia GZM. Spośród gmin naszego powiatu, członkami metropolii są prócz Tarnowskich Gór:Miasto Radzionków, Świerklaniec i Gmina Zbrosławice. Powyższe środki do naszego szpitala trafiły dzięki naszej interwencji, bowiem pierwotnie na liście placówek przewidzianych do dofinansowania nie ujęto szpitali powiatowych.
W ramach walki z pandemią, Metropolia GZM przekazała również środki w wysokości 222 153 zł na rzecz Oddziału Zakaźnego Szpitala Specjalistycznego w Bytomiu. Gmina Tarnowskie Góry wsparła także pełniący wobec WSP SA funkcje właścicielskie Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach, przekazując środki finansowe na zakup nowego ambulansu. Na wart blisko 240 tys. zł pojazd Starostwo Powiatowe przekazało 100 tys. zł, miasto Tarnowskie Góry kolejnych 60 tys. zł. Pozostałe gminy wsparły zakup kwotami uzależnionymi od ilości mieszkańców.
Istotną dla szpitala pomocą ze strony miasta jest umarzanie (na zasadach ogólnych) podatków od nieruchomości. Te kwestie są jednak objęte tajemnicą skarbową.
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.