Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Wielkie sukcesy juniorów i juniorek tarnogórskiego  Skarbka!

Drukuj stronę
Drukuj

Dwa złote i dwa srebrne medale należy uznać za historyczny wynik zawodników tarnogórskiego Skarbka w Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów w Tenisie Stołowym.

Zawodniczki. Tenis stołowy

W rozgrywanych w dniach 8-11 października Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów w Tenisie Stołowym zawodniczki I drużyny Skarbka w składzie: Natalia Szymczyk, Klaudia Franaszczuk i Julia Tomecka wywalczyły tytuł Mistrzyń Polski!

Dobrą passę tarnogórskie tenisistki utrzymały również w turnieju indywidualnym, w którym Klaudia Franaszczuk i Julia Tomecka zdobyły mistrzostwo Polski w grze podwójnej a Natalia Szymczyk ze swym klubowym kolegą Jakubem Stecyszynem ulegli dopiero w finale gry mieszanej znacznie wyżej rozstawionej parze Bogorii Grodzisk Mazowiecki.

W finale singla pań, nasza najlepsza zawodniczka tych mistrzostw – Natalia Szymczyk była bliska zdobycia drugiego tytułu, jednak po dramatycznej końcówce nieznacznie uległa dobrze dysponowanej rywalce.

W turnieju wystartowała również II drużyna juniorek w składzie Estera Razakowska, Milena Kluszewska i Karolina Rakowska, które po wyeliminowaniu z turnieju wyżej rozstawionej drużyny KU AZS Wrocław nie zdołały awansować do strefy medalowej.

Ostateczny bilans Mistrzostw Polski : dwa złote i dwa srebrne medale należy uznać za historyczny wynik zawodników tarnogórskiego Skarbka. Gratulujemy!

Foto: Dominika Banaś

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.