Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy Tłumacz Migam

Menu główne

To była kobieca intuicja

Drukuj stronę
Drukuj

– Mamy takie czasy, że dziś mało kto reaguje na cokolwiek, dlatego Pani postawa jest tak godna podziwu – mówił dziś burmistrz Arkadiusz Czech podczas spotkania z Izabelą Urbańczyk. Pani Izabela w minioną sobotę ochroniła grupę dzieci i dorosłych na placu zabaw w Parku Miejskim, gdzie w wyniku wiatru przewróciły się dwa drzewa.

Burmistrz Arkadiusz Czech rozmawia z Izabelą Urbańczyk

– To była po prostu kobieca intuicja – opowiada Pani Izabela, która na placu zabaw przebywała ze swoją rodziną – w tym z sześcioletnią córką. – Wiał wiatr. Patrzyłam na pochylające się drzewa i poczułam, że coś złego się stanie. Najpierw spadły patyki, poczułam, że trzeba reagować i kazałam wszystkim uciekać. Na początku nikt nie dowierzał, że coś może się wydarzyć. Potem przyjechała wezwana przeze mnie straż pożarna, nie minęła minuta, jak drzewa się wywróciły – opowiada Pani Iza. Jak relacjonuje – dzieci na placu zabaw było około 20. 

Pani Iza mieszka w Suchej Górze (dzielnicy Bytomia), pracuje w Tarnowskich Górach. Od burmistrza w ramach podziękowania otrzymała dyplom oraz miejskie prezenty. Gratulacje, jak na obecne czasy przystało zwieńczono umyciem rąk płynem dezynfekcyjnym 

Pani Izabelo – raz jeszcze dziękujemy za obywatelską postawę, czujność oraz błyskawiczne i sprawne działanie! 

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.