Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Tarnogórskie przedszkola nagrodzone za sport

Drukuj stronę
Drukuj

Karate, baseball, koszykówka, lekkoatletyka, pływanie i taekwondo – to dyscypliny olimpijskie, które w trakcie Veoliady – Olimpiady Przedszkolaków on-line poznali najmłodsi. W sportowej przygodzie dzieciom towarzyszył lisek SAVuś – maskotka SAV Junior, a placówki zmierzyły się w konkursie. We wtorek, 27 października , dyrektorzy i nauczyciele zwycięskich przedszkoli odebrali wyróżnienia.

SavJunior - dyplom - Przedszkole nr 24

Sportowa Akademia Veolia Junior (SAV Junior) to odpowiedź na zwiększający się problem niewystarczającej aktywności fizycznej dzieci, a celem projektu jest wyposażenie przedszkolaków w podstawowe umiejętności ruchowe, dzięki którym dzieci będą sprawne i przygotowane do uczenia się w przyszłości bardziej złożonych form ruchu, takich jak gra w piłkę nożną, rzucanie frisbee, pływanie kajakiem czy trenowanie sztuk walki. Zdobywając kolejne sprawności, dzieci rozwijają nie tylko cechy motoryczne, ale i kompetencje społeczne potrzebne do funkcjonowania w grupie, czy czekającej ich już wkrótce nauki w szkole. Celem projektu jest także zbudowanie nawyku codziennej aktywności fizycznej oraz podniesienie świadomości rodziców w tym zakresie. Sportowa Akademia Veolia Junior realizowana jest w Tarnowskich Górach w partnerstwie z Urzędem Miejskim Tarnowskich Gór.

Sytuacja związana z COVID-19 diametralnie zmieniła realia pracy przedszkoli, dlatego program w tym roku realizowany jest w innowacyjnej odsłonie (on-line). W okresie wakacyjnym, przedszkola z 10 miast w Polsce, w tym z Tarnowskich Gór, wzięły udział
w Olimpiadzie Przedszkolaków on-line – Veoliadzie. Uczestnicy programu mieli możliwość bawić się i wirtualnie stanąć do sportowej rywalizacji z rówieśnikami. Każdemu z tygodni Veoliady przypisana była inna dyscyplina olimpijska. Placówki otrzymały gotowe materiały do pracy z dziećmi – filmiki z zabawami ruchowymi, wzbogacone o wartość edukacyjną i karty pracy, które zachęcały dzieci do ruchu
i rozwijania kreatywności.

Dzięki zaangażowaniu w cykliczne wyzwania, przedszkola przygotowywały się do ostatecznego konkursu. Podsumowaniem całego cyklu było nadesłanie zgłoszenia konkursowego w dowolnej twórczej formie, w którym placówka miała za zadanie podsumować swój udział w Veoliadzie.

Choć ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną, nie mogło odbyć się uroczyste spotkanie z wszystkimi przedszkolami, maskotka SAV Junior – SAVuś odwiedziła każdą placówkę, by na ręce dyrekcji złożyć gratulacje, dyplomy i certyfikaty dla zaangażowanych nauczycieli. Za udział w dwóch projektach Sportowej Akademii Veolia Junior, nagrodzono aż czternaście tarnogórskich placówek.

Jest mi bardzo miło, że przedszkola z Tarnowskich Gór, tak licznie angażują się w inicjatywy Sportowej Akademii Veolia Junior – mówi Wojciech Noga, Prezes Zarządu Veolia Południe Sp. z o.o. – To dowód na to, że tarnogórskie placówki dbają o codzienną dawkę ruchu dzieci, nawet w tej niełatwej dla nich sytuacji.”

 

Nagrodzone placówki z Tarnowskich Gór to:

 1. Przedszkole nr 1 w Tarnowskich Górach
 2. Przedszkole nr 2 w Tarnowskich Górach
 3. Przedszkole nr 4 w Tarnowskich Górach
 4. Przedszkole nr 6 w Tarnowskich Górach
 5. Przedszkole nr 8 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 1 w Tarnowskich Górach
 6. Przedszkole nr 9 w Tarnowskich Górach
 7. Przedszkole nr 11 w Tarnowskich Górach
 8. Przedszkole nr 17 w Tarnowskich Górach
 9. Przedszkole nr 20 w Tarnowskich Górach
 10. Przedszkole nr 21 w Tarnowskich Górach
 11. Przedszkole nr 22 w Tarnowskich Górach
 12. Przedszkole nr 23 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2 w Tarnowskich Górach
 13. Przedszkole nr 24 w Tarnowskich Górach
 14. Przedszkole nr 26 w Tarnowskich Górach

 

____

Na zdjęciach dyrekcja i nauczyciele w tarnogórskich placówkach.

Na zdjęciu Wojciech Noga – Prezes Zarządu Veolia Południe Sp. z o.o., wręcza panu burmistrzowi Tarnowskich Góra – Arkadiuszowi Czechowi, symboliczną koszulkę Drużyny SAVusia.

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.