Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Informacje dla niepełnosprawnych Ważne adresy

Menu główne

Srebrny pociąg wraca na tory!

Drukuj stronę
Drukuj

Po raz piąty na szlak wyrusza “Srebrny Pociąg”! Już od 17 października, w każdą sobotę i niedzielę (oprócz 1 listopada) aż do 6 grudnia, skorzystać będzie można ze wspólnej oferty Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych, Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, Kolei Śląskich oraz Sztolni Królowa Luiza.

Srebrny pociąg, edycja piąta
Na jednym bilecie będzie można – jak zwykle – przyjechać się pociągiem Kolei Śląskich z Katowic do Bytomia, tam przesiąść się do pociągu wąskotorowego, następnie zwiedzić stację Bytom Karb Wąskotorowy, a potem dotrzeć do Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach i z powrotem. Ponadto każdy posiadacz biletu na Srebrny Pociąg otrzyma voucher na trasę rodzinną w Sztolni Królowa Luiza do indywidualnego zrealizowania. Uwaga – voucher nie przysługuje dzieciom do lat 4 (regulamin Sztolni). Pociąg jest ogrzewany .
Bilety w cenie: 65 normalny i 55 ulgowy można nabyć w serwisie goout.net/pl/srebrny-pociag-2020/ezjdbyf/ (przejazdy w od 17 października do 7 listopada) https://goout.net/pl/srebrny-pociag-2020/ezqdbyf/ (przejazdy w od 8 listopada do 6 grudnia), w Centrum Obsługi Pasażera Kolei Śląskich na katowickim dworcu kolejowym oraz, w miarę wolnych miejsc, na peronie przystanku Bytom Wąskotorowy. Dzieci do lat 4 jadą za darmo.
Z powodu zagrożenia epidemiologicznego, do pociągu może wejść jedynie 60 osób. Przypominamy o zasłanianiu ust i nosa.
Regulamin oferty tu.
Srebrny pociąg, edycja piąta - rozkład jazdy
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.