Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Rząd zamyka cmentarze. Od poniedziałku nakazana praca zdalna!

Drukuj stronę
Drukuj

Jest decyzja rządu – we Wszystkich Świętych, w dzień poprzedzający święto oraz w Dzień Zaduszny – cmentarze będą zamknięte. – To ogromne ryzyko, dlatego uznaliśmy, że tradycja jest mniej ważna niż życie – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Informacja o zamknięciu cmentarzy 31.10.2020 - 02.11.2020

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej premier przedstawił także apel do seniorów.

– Wasze zdrowie i życie jest najbardziej zagrożone. Powyżej 70 roku życia zagrożenie rośnie gwałtownie. Dziś nasz apel przyjmuje formę alarmu. Seniorzy – pozostańcie przez najbliższe 2 tygodnie w domu! – podkreślił premier.

Mateusz Morawiecki przedstawił także nakaz dla administracji publicznej oraz apel do przedsiębiorców.

– Od poniedziałku wszyscy, którzy nie muszą wykonywać pracy stacjonarnie powinni wykonywać ją zdalnie! Musimy przerwać łańcuch zakażeń – mówił premier.

Dzieci przedszkolne i dzieci 1-3 mogą uczęszczać do szkół  – dalsze decyzje uzależnione są od krzywej zachorowań w najbliższym czasie. Jeśli scenariusz będzie dobry pod koniec listopada możliwe będzie odmrożenie niektórych branż – przekazał premier. 

Jak zapowiedział szef rządu – Komisja Europejska zapewniła, że w styczniu pojawi się szczepionka na covid 19 – w tym w Polsce.

Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział z kolei, że od teraz kwarantanna będzie automatyczna – do systemu wpisani zostaniemy przez pracownika sanepidu – nie będą wydawane opóźniające tę kwestię decyzje sanepidu. 

Apel KPRM do seniorów w związku z COVID-19
KPRM zasady bezpieczeństwa w związku z COVID-19
KPRM Solidarnościowy Korpus Wsparcia seniorów w związku z COVID-19 numer telefonu 22 5051111
Zasady bezpieczeństwa w związku z COVID-19 Numer telefonu infolinii: 22 2500115
COVID-19 Numer telefonu infolinii: 22 2500115
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.