Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Nowa publikacja SMZT

Drukuj stronę
Drukuj

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej wydało memoriał z 1784 roku napisanyt z okazji stulecia Królewskiej Kopalni Ołowiu i Srebra Fryderyk.

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej prezentuje drugi tom z cyklu “Tarnogórskie Dziedzictwo”, czyli memoriał z okazji setnej rocznicy uruchomienia pod Tarnowskimi Górami 16 lipca 1784 r. Królewskiej Kopalni Ołowiu i Srebra Fryderyk, gdzie po raz pierwszy zabiło przemysłowe serce Górnego Śląska. Bogatą historię zakładu ilustrują liczne rysunki, fakty historyczne, statystyki, komentarze, schematy i mapy. To pierwsza tego typu publikacja, która opisuje miejsca i wartości, które świat uznał za powszechne, wpisując je w 2017 roku na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.
 
Autorem opracowania jest Hugo Koch – królewski radca górniczy i dyrektor kopalni Fryderyk. Pomysłodawcą serii i redaktorem publikacji jest szef SMZT Zbigniew Pawlak.
 
Tekst z języka niemieckiego przełożyła Barbara Widera. W publikacji znajdziemy również teksty dra Adama Frużyńskiego z Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu .
 
Książkę zakupicie za 25 zł w sklepie internetowym adresem  oraz w sklepiku Zabytkowa Kopalnia Srebra – obiekt światowego dziedzictwa Unesco,. a także w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Gliwickiej 2.
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.