Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Gdzie zrobić test na covid?

Drukuj stronę
Drukuj

W przypadku podejrzenia zachorowania na COVID-19 lekarze podstawowej opieki zdrowotnej mogą kierować pacjentów na bezpłatne testy w ramach NFZ. Gdzie je wykonać? Śląski NFZ opublikował wczoraj (19.10.) aktualną listę punktów pobierania wymazów dla osób podejrzanych o zakażenie koronawirusem. Najbliższy nam mobilny Punkt Pobrań znajduje się w NZOZ Zakład Pulmonologii przy ul. Lipowej 3. Konieczna wcześniejsza rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku pod nr tel. 726 600 055 od godz. 8.00 do 9.00 oraz od 12.45 do do 13:45. W soboty i niedziele od 16.00 do 18.00. Punkt jest czynny w godzinach od 12.00 do 14.00 od poniedziałku do piątku oraz w soboty i niedziele od 16.00 do 18.00. Badania na podstawie skierowania są finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Ważne – na badanie należy przyjechać własnym samochodem, na miejscu nie należy z niego wysiadać. Wymaz zostanie pobrany przez otwarte okno samochodu. Niezbędny będzie dokument ze zdjęciem i numerem PESEL.

Badania w kierunku COVID-19 | Ilustracja.

 

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Zakład Pulmonologii Sp. z o.o. umożliwia także płatne wykonywanie testów RT- PCR (testy molekularne) na obecność Covid-19.

W załączniku aktualna lista punktów pobrań w województwie śląskim. 

Jak przygotować się do badania w mobilnym punkcie pobrań?

Pliki do pobrania

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.