Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Covid 19 – od dziś maseczki w całym kraju!

Drukuj stronę
Drukuj

Od dziś (10.10) obowiązek zakrywania ust i nosa obowiązuje w całym kraju. Rząd rozszerza zasadę bezpieczeństwa #DDMA: Dystans, Dezynfekcja, Maseczka, Aplikacja #StopCovid – Od dziś żółta strefa obowiązuje na terenie całej Polski, oprócz tej strefy, która jest czerwon. Dziś “naciskamy hamulec” – proszę, by te standardy które obowiązują stały się przedmiotem naszej wspólnej odpowiedzialności – powiedział minister Adam Niedzielski.

Z noszenia maseczki zwalnia właściwe zaświadczenie lekarskie lub dokument potwierdzający zwolnienie z obowiązku zakrywania ust i nosa – zawsze miejcie je przy sobie.

 Wracają w sklepach godziny dla seniorów – od 10.00 -12.00.

– 98% szkół funkcjonuje w systemie stacjonarnym – na razie nasza strategia zdaje egzamin. Na dziś nie widzimy konieczności wprowadzania obowiązku wprowadzania nauki w trybie zdalnym, który nie obywa się bez kosztów społecznych – powiedział premier. – Nic nie wskazuje na to, aby maseczki stały się obowiązkowe w czasie lekcji – poinformował MInister Zdrowia. 

Premier poinformował również, że od października do marca Polska otrzyma 80 000 dawek Remdesiviru – leku wspierającego leczenie COVID-19. 

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.