Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy Tłumacz Migam

Menu główne

APEL BURMISTRZA MIASTA TARNOWSKIE GÓRY

Drukuj stronę
Drukuj

Mimo niezłych – na tle reszty kraju – wyników zachorowalności, Burmistrz Tarnowskich Gór Arkadiusz Czech apeluje o stosowanie podstawowych zasad higieny i ścisłe przestrzeganie wszystkich zaleceń służb epidemiologicznych. – Nośmy maseczki, zachowujmy dystans, dezynfekujmy ręce! – prosi.

Apel Burmistrza Miasta Arkadiusza Czecha

Szanowni Mieszkańcy! Zgodnie z zapowiedziami epidemiologów, mamy – niestety – do czynienia z drugą falą pandemii koronawirusa w Polsce i na świecie. Tarnowskie Góry znajdują się w gronie miast mających jeden z niższych poziomów zakażeń i zgonów z powodu Covid-19. Przyczyniły się tego przede wszystkim: rozwaga i zdyscyplinowanie mieszkańców, ale również nasze trudne i nie zawsze przyjmowane z entuzjazmem decyzje o odwołaniu szeregu wydarzeń w mieście. Sytuacja jest jednak groźna i nie wiemy jak wzrastać będzie zachorowalność w Tarnowskich Górach. Wiele zależy od naszej solidarnej odpowiedzialności oraz dyscypliny.
Apeluję o stosowanie podstawowych zasad higieny i ścisłe przestrzeganie wszystkich zaleceń służb epidemiologicznych. Nośmy maseczki, zachowujmy dystans, dezynfekujmy ręce!
W przypadku niepewności dotyczącej stanu naszego zdrowia, gorszego samopoczucia, gorączki i innych objawów grypopodobnych, powstrzymajmy się od wychodzenia z domu i spotkań z innymi osobami.
Otoczmy szczególną opieką seniorów i osoby o obniżonej odporności – pomóżmy im w codziennych czynnościach, w zakupach, zaopatrzeniu w leki, załatwianiu spraw urzędowych. Znajdźmy czas na rozmowę.
Apeluję o rozwagę i żywię nadzieję, że rygorystyczne stosowanie się do zaleceń epidemiologów pomoże tarnogórzanom przejść przez tę fazę pandemii z jak najmniejszymi społecznymi stratami.
Życzę zdrowia i spokoju.

Burmistrz Miasta Tarnowskie Góry

Arkadiusz Czech

Apel Burmistrza Miasta Arkadiusza Czecha : Treść apelu
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.